Paweł Surówka prezesem zarządu Eurocash

0
1171

Wieloletni prezes Eurocash Luis Amaral zamierza stanąć na czele rady nadzorczej spółki. Stanowisko prezesa zarządu od 1 stycznia 2022 r. obejmie Paweł Surówka, były szef największego polskiego ubezpieczyciela.

– Serdecznie dziękuję Luisowi Amaralowi oraz całej radzie nadzorczej za okazane zaufanie, powierzając mi rolę prezesa zarządu Eurocash. Jako jeden z największych polskich pracodawców, jedna z największych spółek pod względem obrotu oraz wiodąca platforma, na której opiera się niezależny handel w Polsce, Grupa Eurocash posiada ogromne możliwości i jeszcze większy potencjał. Jest to wielka odpowiedzialność wkraczać w rolę prezesa po osobie, która stworzyła tę spółkę od podstaw. Liczę jednak na to, że w gronie zarządu, przy czynnym wsparciu Luisa Amarala, rady nadzorczej oraz wszystkich pracowników zrealizujemy ogromny potencjał, który tkwi w Grupie Eurocash i będziemy kontynuować jej niebywałą historię sukcesu – powiedział Paweł Surówka.

Paweł Surówka ostatnio związany był z Grupą PZU, gdzie stał na czele zarządu PZU SA w latach 2017–2020 r. Wcześniej pełnił funkcję CIO i prezesa zarządu PZU Życie.

Grupa Eurocash to największa polska firma zajmująca się hurtową dystrybucją żywności i innych produktów szybkozbywalnych.

(AM, źródło: Eurocash)