Chubb: Warto mieć zdrowe łapy

0
377

Chubb zawarł z Aon plc umowę nabycia Healthy Paws, amerykańskiej firmy pośrednictwa ubezpieczeniowego specjalizującej się w ubezpieczaniu zwierząt domowych. Akwizycja pozwoli Chubb poszerzyć zakres obecności na niszowym rynku o znacznym potencjale wzrostu.

Warunki finansowe transakcji, której zamknięcie przewidziane jest na II kw. 2024 r., nie zostały ujawnione. Firma Healthy Paws istnieje od 2009 r. i jest liderem branży ubezpieczeń zwierząt domowych – obsługuje obecnie ponad 500 tys. psów i kotów w USA. Firma zarządza swoimi programami ubezpieczeniowymi i zgłoszeniami z ich tytułu poprzez własną platformę cyfrową. Chubb obsługiwał jako wyłączny underwriter program ubezpieczeń zwierząt domowych Healthy Paws Aonu od 2013 r. Ta trwała relacja stanowi podstawę dla przyspieszonego rozwoju i zapewnia pracownikom, klientom i innym partnerom biznesowym gładkie przejście do następnego etapu.

– Z radością witamy Healthy Paws w rodzinie Chubb. Razem będziemy mogli poszerzyć zasięg i wzmocnić oddziaływanie tej szanowanej marki ubezpieczeń dla zwierząt na niewystarczająco spenetrowanym rynku. Jako część Chubb, Healthy Paws umożliwi znacznie większej liczbie właścicieli zwierząt finansowanie opieki medycznej i radzenie sobie z rosnącymi kosztami weterynaryjnymi – powiedział John Lupica, wiceprezes Grupy Chubb.

(AC, źródło: Insurtech Insights)