Colonnade i Ecobike zapewnią ubezpieczenia rowerów elektrycznych

0
1172

Colonnade wraz z brokerem ubezpieczeniowym Mentor wprowadza ubezpieczenie rowerów, w tym również elektrycznych produkowanych przez EcoBike. To kolejna taka oferta, jaka w ostatnim czasie pojawiła się na rynku.

Nowe ubezpieczenie Colonnade i Ecobike jest integralną częścią zakupu roweru, co oznacza, że klienci nie ponoszą dodatkowych kosztów. Wszystkie nowe rowery objęte są ubezpieczeniem przez okres 12 miesięcy od daty zakupu. Aby sprawdzić, czy dany rower jest objęty ubezpieczeniem, wystarczy wpisać numer z ramy na stronie internetowej Ecobike.

– Ubezpieczenie obejmuje różne sytuacje, w których może dojść do uszkodzenia, zniszczenia lub utraty roweru, w tym zdarzenia losowe, akty wandalizmu, kradzieże z włamaniem, rabunki, kradzieże z pokonaniem zabezpieczeń oraz zdarzenia typu casco, takie jak np. zderzenie z innym uczestnikiem ruchu . W przypadku kradzieży z pokonaniem zabezpieczeń, rower musi być przypięty do stałego elementu przy użyciu zabezpieczenia, zgodnie z zaleceniami zawartymi w OWU  – mówi Anna Pasternak, menedżerka produktu Colonnade.

Serwis door-to-door

W ramach ubezpieczenia Colonnade zapewnia naprawę lub wydanie nowego roweru w przypadku rabunku czy też kradzieży objętej ubezpieczeniem. Proces naprawy jest łatwy i wygodny dla klientów – kurier odbiera rower od klienta celem dostarczenia do autoryzowanego serwisu i odwozi go z powrotem po naprawie.

Suma ubezpieczenia odpowiada cenie urządzenia wskazanej na dokumencie zakupu.

Coraz szersza oferta dla rowerzystów

Najnowsza propozycja Colonnade jest kolejną „rowerową” ofertą ubezpieczyciela, wprowadzoną na rynek w ostatnich tygodniach. W kwietniu firma wraz z Mentorem zaoferowała ubezpieczenie sprzętu miejskiego dostępnego w ofercie Trybeco. Jest ona dopełnieniem ochrony dla klientów korzystających z rowerów i hulajnóg elektrycznych w sytuacjach, które nie są objęte gwarancją producenta. Z kolei w marcu obaj partnerzy wprowadzili podobne rozwiązanie dla dystrybutora rowerów marki Gazelle w Polsce. Firma dodaje do każdego roweru ubezpieczenie chroniące jednoślad oraz jego właściciela.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl