Compensa i Seesam łączą się w krajach bałtyckich

0
563

1 lipca zostanie sfinalizowana fuzja Compensa Vienna Insurance Group i Seesam Insurance w krajach bałtyckich, w wyniku czego oba podmioty zostaną jedną firmą.

Na Litwie i Łotwie firma będzie działać pod marką Compensa, a w Estonii pod marką Seesam Insurance. Do czasu zakończenia procesu łączenia Seesam Insurance będzie nadal działać niezależnie i obsługiwać klientów zgodnie z obowiązującymi umowami.

Połączenie dwóch towarzystw ubezpieczeniowych jest strategiczną decyzją VIG i następuje po kilku podobnych operacjach w krajach Europy Środkowo-Wschodniej,.

Seesam, jeden z najstarszych ubezpieczycieli w krajach bałtyckich, został członkiem VIG w 2008 r., po przejęciu przez grupę jego biznesu życiowego. Dziesięć lat później w skład koncernu weszła spółka majątkowa ubezpieczyciela. Firma została założona w 1991 r., a jej główna siedziba znajduje się w Tallinie. Posiada również 23 oddziały na Łotwie i Litwie. Firma ma ponad 180 tys. klientów i sprzedaje swoje produkty we wszystkich kanałach sprzedaży.

(AM, źródło: xprimm.com)