Concordia i Generali dofinansują zakup respiratorów

0
400

Trzy szpitale zostaną wyposażone w dodatkowy sprzęt do walki z koronawirusem, dzięki wsparciu Generali i Concordia Polska-Grupa Generali. We współpracy z Caritas Polska w ramach akcji #WdzięczniMedykom ubezpieczyciele dofinansują zakup respiratorów niezbędnych dla oddziałów intensywnej terapii. Respiratory otrzymają: Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie oraz Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ w Poznaniu.

Wymienione placówki zostały przekształcone w szpitale zakaźne albo są na liście jednostek, które wraz z wzrastającą liczbą zachorowań będą dostosowane, by przyjmować osoby chore na koronawirusa. W związku z tym, że jest to dla nich nowa rola, wymagają doposażenia, m.in. w respiratory, aby móc temu zadaniu sprostać.

– Bardzo cieszymy się, że Generali i Concordia dołączyły do firm, które wspierają zakup sprzętu niezbędnego dla szpitali. Dzięki temu możemy wspólnie wesprzeć personel medyczny, aby mógł w pełni realizować swoją misję – ratowanie życia innych, tak jak z oddaniem i bohaterstwem robią to od początku pandemii w Polsce – mówi ksiądz Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

Generali i Concordia przekazały łącznie 260 tys. zł na wsparcie szpitali.

Wspierając polskie szpitale, m. in. we współpracy z Caritas w ramach akcji Wdzięczni Medykom, chcemy odpowiedzieć na potrzeby służb medycznych, codziennie walczących o zdrowie i życie pacjentów. Chcemy pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa Polakom w momencie rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Odpowiedzialność społeczna i wspieranie lokalnych społeczności należą do głównych wartości całej Grupy Generali. Dlatego w każdym kraju – w tym w Polsce – prowadzimy działania wspierające walkę z tą trudną epidemią. Wierzę, że dzięki wsparciu polskich szpitali możliwe będzie zmniejszenie negatywnych skutków epidemii i pomoc lekarzom w ratowaniu życia pacjentów – wyjaśnia Andrea Simoncelli, prezes zarządu Generali Polska.

Generali Polska we współpracy z innymi ubezpieczycielami wsparło również Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Łączna kwota przeznaczona obecnie na wsparcie szpitali przez spółki Generali Polska to 360 tys. zł.

(AM, źródło: Generali)