Nowe centrum medyczne PZU Zdrowie w Krakowie już otwarte

0
559

19 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie nowego Centrum Medycznego PZU Zdrowie Kraków Niska. Pacjenci już od listopada mogą korzystać z konsultacji lekarskich i badań diagnostycznych w placówce, która teraz uroczyście została włączona do sieci medycznej operatora.

– Stawiamy na rozwój własnej sieci medycznej, a Kraków jest jednym z obszarów strategicznych dla PZU Zdrowie. Wierzę, że nowe centrum medyczne, wyposażone w wysokiej klasy sprzęt i prowadzone przez profesjonalną kadrę, spełni potrzeby mieszkańców. Mamy zaplanowane dalsze inwestycje w tym mieście – na początku przyszłego roku rusza pracownia rezonansu magnetycznego, a kilka miesięcy później spotkamy się ponownie na otwarciu naszej następnej placówki – powiedział Andrzej Jaworski, prezes zarządu PZU Zdrowie.

– To największa placówka medyczna w północnej części Krakowa, z dużą częścią ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, w tym wydzieloną strefą pediatryczną. Współpracuje z nami ponad 100 lekarzy. Działamy już od listopada i opinie pierwszych pacjentów potwierdzają wysoki poziom satysfakcji z naszej opieki. Do centrum zapraszamy zarówno pacjentów z pakietami medycznymi PZU Zdrowie, jak i korzystających z Narodowego Funduszu Zdrowia – podkreśliła Agnieszka Sak-Ciężadło, dyrektor Regionu Kraków sieci medycznej PZU Zdrowie.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego, Collegium Medicum, Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego i Wojska Polskiego.

Centrum medyczne PZU Zdrowie przy ul. Niskiej 2 ma wielospecjalistyczny charakter i oferuje szeroki zakres usług. W Krakowie działa już kilka placówek własnych PZU Zdrowie – przy ul. Mazowieckiej i ul. Kotlarskiej oraz centrum diagnostyki obrazowej przy ul. Kalwaryjskiej. Wkrótce do dyspozycji pacjentów zostanie oddana pracownia rezonansu magentycznego przy ul. Conrada. PZU Zdrowie współpracuje także z blisko 50 placówkami partnerskimi w tym mieście.

(AM, źródło: PZU Zdrowie)