Dobra Drużyna PZU z Igą Świątek

0
57

W Centrum Sportu w Raszynie zainaugurowano pilotażowy program Dobra Drużyna PZU, promujący aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. Ambasadorką akcji jest Iga Świątek. W ramach trzyletniego programu PZU będzie wspierał finansowo szkolne i inne amatorskie kluby i drużyny sportowe, szczególnie w mniejszych ośrodkach, w ramach wyrównywania szans.

Inicjatywie PZU przyświecała idea chęci pomocy w likwidacji deficytu aktywności ruchowej, jaki powstał w czasie pandemii, i jego skutków. Dotyczy to zwłaszcza dzieci i nastolatków.

– Dlatego dziś ruszamy z Dobrą Drużyną PZU. To wyjątkowy, trzyletni program, który skierowany jest do wszystkich dzieci i młodych chcących uprawiać ulubioną dyscyplinę sportu i zapewnia pomoc finansową klubom i drużynom, które mogą im to ułatwić. Już w tym roku wsparliśmy m.in. Stowarzyszenie Amp Futbol i Futbolową Bandę, akcję Polskiego Związku Zapaśniczego czy Stowarzyszeniem Nadzieja na Mundial. Oprócz kontynuacji rozpoczętych przedsięwzięć, wkrótce zaangażujemy jeszcze większe środki i uruchomimy otwarty nabór na nowe projekty wpisujące się w nasze idee i cele – powiedziała dr hab. Beata Kozłowska–Chyła, prezes PZU SA.

Dobra Drużyna PZU, która oficjalnie wystartowała 15 czerwca, ma charakter powszechny, jest otwarta dla wszystkich, zwłaszcza małych sportowców z niepełnosprawnościami, oraz na wszystkie dyscypliny sportu. Szczegóły i zasady uczestnictwa w Dobrej Drużynie PZU będą publikowane na stronie internetowej programu. PZU będzie też zachęcać dzieci do aktywności fizycznej m.in. poprzez akcję „Zostań SportTuberem”.

Powołania do Dobrej Drużyny PZU wręczyła młodym sportowcom w Raszynie Iga Świątek, która przyleciała na wydarzenie prosto z turnieju tenisowego French Open w Paryżu.

– Z PZU łączą mnie podobne wartości. Sama często podkreślam, że w przyszłości chciałabym wesprzeć rozwój dzieci i młodzieży. Wiem, jak ciężko jest na początku i wiem, że pomoc ta jest potrzebna. Dlatego cieszę się, że pojawiła się taka okazja i mogę wziąć udział w projekcie Dobra Drużyna. Jako mała dziewczynka próbowałam różnych aktywności, grałam w piłkę nożną, pływałam i wreszcie wybrałam tenis. Dopiero w wieku 15–16 lat zrozumiałam, że to może być moje życie. Ważne jest to, by znaleźć swoją ścieżkę, ponieważ każdy jest inny. Dlatego mam prostą radę dla wszystkich: próbować różnych dyscyplin i mieć szerokie horyzonty. Aktywność fizyczna, nie tylko w wymiarze sportu zawodowego, ma ogromny wpływ na życie i wcale nie trzeba być profesjonalistą, by korzystać z dobroczynnego wpływu sportu – powiedziała Iga Świątek.

Jednym z ważnych celów Dobrej Drużyny PZU jest przezwyciężanie barier poprzez ułatwianie uprawiania sportu mieszkańcom mniejszych ośrodków oraz osobom z niepełnosprawnościami.

– Przez ten projekt chcemy uświadomić, że sport to nie tylko możliwość spędzania czasu wolnego, ale też sposób na wychowanie i sposób na życie. Przez Dobrą Drużynę PZU pokazujemy, że każde dziecko – z niepełnosprawnością czy z pełną sprawnością – może uprawiać aktywność fizyczną i cieszyć się nią.  Zależy nam, aby wyrównać szanse dla dzieci, które wychowują się w mniejszych miejscowościach, gdzie czasami nie ma odpowiedniej infrastruktury –  mówi Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski w Amp Futbol  przedstawiciel Amp Futbol.

(AM, źródło: PZU)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here