e-Deklaracje w TU Zdrowie to koniec zbędnej papierologii

0
214

e-Deklaracje – taką nazwę nosi nowa funkcjonalność udostępniona przez TU Zdrowie. Narzędzie upraszcza proces przystąpienia do ubezpieczenia, przenosząc go na platformę elektroniczną. Redukuje to uciążliwości wynikające z obiegu papierowych umów i zgód do minimum. Mechanizm pozwala działom personalnym na sprawne i szybkie zarządzanie polisami pracowników.

Jak działa nowa funkcjonalność? Z chwilą jej uruchomienia dział personalny przedsiębiorstwa zapewniającego personelowi grupowe pakiety medyczne wprowadza do systemu listę pracowników uprawnionych do świadczeń i właściwego wariantu lub wariantów ubezpieczenia. Następnie wystarczy przekierować pracownika do jego konta w Panelu Ubezpieczonego.

– Z poziomu konta w Panelu Ubezpieczonego można wybrać zakres interesującego nas ubezpieczenia i dopasować jego warianty do własnych potrzeb, a także rozszerzyć ubezpieczenie o członków rodziny czy partnerów. Co ważne, przy dodaniu kolejnych osób nie trzeba przekazywać kopii żadnych dokumentów. Wystarczy wygenerować oświadczenie potwierdzające wolę przystąpienia do ubezpieczenia oraz zaakceptować wysokość składki, która będzie potrącana z pensji – mówi Teresa Domańska, dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TU Zdrowie.

(AM, źródło: TU Zdrowie)