Edyta Lewandowska wyrusza na Route 66, aby zwiększyć świadomość o nowotworach mózgu, szyi i głowy

0
550

Edyta Lewandowska, multimedalistka Mistrzostw Polski, wicemistrzyni Świata Masters w biegach górskich oraz mistrzyni Polski w maratonie ulicznym, maratonie górskim, Skyrunningu Ultra i długodystansowym biegu ultra, ogłosiła plan przebiegnięcia amerykańskiej trasy Route 66 o długości 3940 km w rekordowym czasie 50 dni. Jeśli zrealizuje to wyzwanie, będzie pierwszą kobietą na świecie, która osiągnie ten sukces. W przedsięwzięciu wspiera ją „Gazeta Ubezpieczeniowa” jako patron medialny.

Edyta Lewandowska ma nadzieję, że jej osiągnięcie zostanie odnotowane w Księdze Rekordów Guinnessa. Oprócz aspektu sportowego przedsięwzięcie ma także duże znaczenie społeczno-edukacyjne. Celem zawodniczki jest bowiem zwiększenie świadomości na temat nowotworów mózgu, szyi i głowy.

Data 8 czerwca jest szczególna, ponieważ przypada na Światowy Dzień Świadomości Raka Mózgu. W 2005 roku Edyta Lewandowska straciła swoją matkę na skutek nowotworu mózgu, tuż przed maratonem w Rzymie, w którym zajęła szóste miejsce. Jej matka obchodziłaby w tym roku 70. urodziny.

W jednym z wywiadów prasowych zawodniczka wspomina: – Dowiedziałam się o śmierci mojej mamy przed startem maratonu w Rzymie. Kazała mi biec za marzeniami i prosiła, żebym żyła tym, co kocham. Mimo że była w zaawansowanym stadium choroby, mogłam z nią rozmawiać tylko w chwilach, gdy czuła się lepiej. Nie pamiętam tego biegu. Biegłam i połykałam łzy. W głowie krążyły myśli, że życie jest niesprawiedliwe i że powinnam zrezygnować i wrócić do Polski. Ale ukończyłam ten maraton. Nie wiem jak, ale wybiegłam w Rzymie jeden z moich najlepszych wyników. Wiem, że biegła ze mną.

Po upływie 18 lat Edyta Lewandowska postanowiła zmierzyć się z Drogą Matki, Drogą Wszystkich Dróg, Drogą Nadziei, jaką jest słynna trasa Route 66. Będzie to bieg dla niej samej i dla wszystkich tych, którzy nie mogą biegać.

„Gazeta Ubezpieczeniowa” z przyjemnością objęła inicjatywę Edyty Lewandowskiej patronatem medialnym. Decyzja ta wynika z uznania dla roli profilaktyki onkologicznej oraz sportu w kontekście ubezpieczeń. Zdrowie jest jednym z najważniejszych aspektów naszego życia, a sport, aktywność fizyczna i świadomość dotycząca nowotworów mają ogromne znaczenie dla naszego dobrostanu.

Wspierając Edytę w jej wyzwaniu, „Gazeta Ubezpieczeniowa” pragnie podkreślić ważność prewencji i ochrony zdrowia w ubezpieczeniach. Dążymy do promowania odpowiedniej opieki medycznej oraz edukacji na temat nowotworów i świadomego podejścia do profilaktyki. Wierzymy, że inicjatywa Edyty Lewandowskiej przyczyni się do zwiększenia świadomości społecznej na temat tych kwestii.

– Cały czas poszukujemy partnerów, którzy chcieliby dołączyć do tego projektu. W pierwszej kolejności zwracamy się do firm, dla których zdrowie i profilaktyka nowotworowa są wartością. Jeśli jesteś zainteresowany wsparciem projektu Route 66 i promowaniem zdrowego stylu życia, zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy wszystkich do śledzenia postępów Edyty Lewandowskiej w jej wyzwaniu oraz dołączenia do niej w walce o zwiększenie świadomości dotyczącej nowotworów mózgu, szyi i głowy. Biegnijcie razem z Edytą, by promować profilaktykę, dawać siłę i wspierać innych w walce, tak aby na mecie łzy były tylko łzami radości, a nie bezsilności i bólu. Ponieważ życie to droga – mówią organizatorzy.

Kontakt z organizatorami:

Fundacja Biegiem przez życie

tel. 504 120 935

(gu)