EKF zaprasza na konferencję na temat wyzwań stojących przed rynkiem ubezpieczeniowym

0
645

28 września w Warszawie odbędzie się konferencja „Ubezpieczenia: Sprzedaż, Innowacje, Ryzyko” będąca nową inicjatywą podjętą w ramach Projektu Europejskiego Kongresu Finansowego. W jej trakcie EKF wraz z liderami branży ubezpieczeniowej i głównymi graczami z obszarów współpracujących z sektorem postarają się zdiagnozować obecny stan zagrożeń i wyzwań oraz ustalić przyszłe drogi rozwoju sektora. Partnerem głównym konferencji jest firma Deloitte. „Gazeta Ubezpieczeniowa” objęła wydarzenie patronatem.

Konferencja zaplanowana jest jako spotkanie gromadzące przedstawicieli kierownictwa zakładów ubezpieczeń, przedstawicieli instytucji regulacyjno-nadzorczych, a także dostawców rozwiązań technologicznych dla zakładów ubezpieczeń, przedstawicieli firm doradczych i prawnych, multiagencji i brokerów, korporacyjnych nabywców usług ubezpieczeniowych oraz środowiska naukowego.

Uczestnicy konferencji skupią się na pojawiających się trendach w zachowaniach klientów oraz transformacyjnym potencjalne sztucznej inteligencji i automatyzacji procesów. Zastanowią się także nad nowymi możliwościami i wyzwaniami wynikającymi z otoczenia prawno-regulacyjnego. Poruszą również temat ewoluujących zagrożeń i szerokiego wachlarza ryzyk, z którymi radzić sobie muszą ubezpieczyciele.

Agenda konferencji obejmuje sesje plenarne otwierające spotkanie oraz sesje równoległe w kilku nurtach tematycznych poświęconych m.in. nowym technologiom w ubezpieczeniach, ryzykom ESG, ochronie interesów konsumenta, edukacji ubezpieczeniowej czy wpływie zmian struktury społecznej na sprzedaż w sektorze ubezpieczeniowym.

Celem konferencji jest między innymi opracowanie konstruktywnych rekomendacji/propozycji rozwiązań na przyszłość, które można będzie przekazać uczestnikom rynku – zakładom ubezpieczeń i ich partnerom, jak również organom regulacyjnym oraz mediom.

Konferencja odbędzie się 28 września 2023 r. w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Koszt uczestnictwa wynosi 500 PLN + 23% VAT, przy czym przedstawiciele sektora ubezpieczeniowego mogą liczyć na obniżoną opłatę wynoszącą 300 PLN + 23% VAT.

Rejestracja możliwa jest na stronie EKF do dnia 18 września 2023 (zakończy się o godzinie 15:00).

(KS, źródło: EKF)