ERGO Hestia przedstawia ERGO Zdrowie

0
2960

ERGO Hestia zaprezentowała szczegóły swojego nowego produktu – ERGO Zdrowie. To pakiet ubezpieczeń zapewniający wielowymiarową opiekę medyczną dla całej rodziny. Gwarantuje on m.in. skoordynowany dostęp do usług medycznych i profilaktyki zdrowia, bardzo krótki czas oczekiwania na wizytę u lekarza, a także nowoczesne badania genetyczne.

Produkt ERGO Zdrowie to ubezpieczenie dla osób dbających o zdrowie swoje i bliskich, a także poszukujących kompleksowej opieki medycznej. Oferta obejmuje trzy ubezpieczenia: Przychodnia, Profilaktyka oraz Global Doctors Plus – Diagnostyka i Leczenie za granicą.

– ERGO Zdrowie zmienia zasady rynkowe. Tworzyliśmy ten produkt z myślą o wymaganiach dzisiejszego świata, w którym tempo świadczonych usług musi iść w parze z ich wysoką jakością. Nowy produkt jest przejrzysty dla klienta, a dla pośrednika intuicyjny w procesie sprzedaży.

Nie mam wątpliwości, że ubezpieczenia zdrowotne, które są integralną częścią ubezpieczeń osobowych, to przyszłość naszego rynku. Dzisiaj jest on zdominowany przez ubezpieczenia majątkowe. W najbliższych latach będzie się to zmieniało w kierunku wyrównania znaczącej różnicy między rynkiem polskim i standardem europejskim, gdzie klienci na ubezpieczenia zdrowotne wydają kilkadziesiąt razy więcej niż u nas.

To największa zmiana w polskich ubezpieczeniach, jaka czeka nas w najbliższych latach. Cieszę się, że dzisiaj dołącza do niej ERGO Hestia – mówi Artur Borowiński, prezes Grupy ERGO Hestia.

Ubezpieczenie Przychodnia oferuje organizację dostępu do lekarzy (zdalnie i stacjonarnie), badań diagnostycznych, rehabilitacji oraz zabiegów ambulatoryjnych. Występuje w trzech wariantach zapewniających ten sam zakres ubezpieczenia, ale różny poziom dopłat klienta dostosowany do jego potrzeb i możliwości finansowych.

Każdy wariant obejmuje skoordynowaną organizację usług medycznych w sieci ponad 3300 placówek w całym kraju.  

Ubezpieczenie Profilaktyka obejmuje organizację wyselekcjonowanych badań profilaktycznych dostosowanych do potrzeb dorosłego pacjenta. Badaniom, przeprowadzanym od razu po zawarciu umowy, a następnie w każdym kolejnym roku, towarzyszy Raport Badań Profilaktycznych i podsumowująca telekonsultacja lekarska.

Ważnym elementem pakietu Profilaktyka jest program prewencyjny MyLifestyle GenePlanet. To rozwiązanie dla klientów, którym zależy na zdrowym stylu życia. Dzięki specjalnej aplikacji promuje on wybory zdrowotne zmierzające do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego klientów.

Dodatkowo zyskują oni dostęp do poufnego testu, który ujawnia predyspozycje genetyczne i ich wpływ na samopoczucie i zdrowie klienta w trzech kategoriach (ciało i umysł, dieta i odżywianie, sport i rekreacja). Jedna próbka wystarczy, by otrzymywać dożywotnie aktualizacje zaleceń wynikających z najnowszych badań naukowych.

Ostatni element ubezpieczenia ERGO Zdrowie to Global Doctors Plus, oferujący organizację diagnostyki i leczenia za granicą w przypadku poważnego zachorowania. Obejmuje on dwa warianty – Diagnostyka i Leczenie za granicą. Szybka ścieżka diagnostyczna w wariancie Diagnostyka realizowana jest w przypadku podejrzenia nowotworów i innych poważnych stanów chorobowych. Pacjent zyskuje wirtualne konsultacje z najlepszymi specjalistami, niezbędne badania diagnostyczne oraz testy genetyczne dla rodziny w przypadku diagnozy nowotworu u ubezpieczonego.

Z kolei wariant Leczenie za granicą Global Doctors Plus daje opiekę i maksymalnie usprawniony proces leczenia w renomowanych klinikach na całym świecie oraz wsparcie psychologiczne dla chorego i jego bliskich.

– ERGO Zdrowie to nasza odpowiedź na rynkowe problemy, które poddaliśmy bardzo dokładnej analizie. Pozwoliło to stworzyć produkt nowoczesny i mocno stawiający na profilaktykę – m.in. dzięki konkurencyjnym rynkowo badaniom genetycznym.

ERGO Zdrowie to ochrona dla całej rodziny w ramach jednej polisy. Warto podkreślić, że polisę można bardzo precyzyjnie dopasować do własnych oczekiwań – każdy ubezpieczony może mieć inny wariant ubezpieczenia – mówi Barbara Stachowicz-Pratt, dyrektorka Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych ERGO Hestii.