Ergo Hestia szkoli brokerów z oceny ryzyka oraz likwidacji szkód

0
518

Ponad 600 brokerów wzięło udział w programie edukacyjnym online zorganizowanym przez Ergo Hestię. Cykl 16 szkoleń obejmował zagadnienia z zakresu identyfikacji, oceny i kontrolowania ryzyka ubezpieczeniowego oraz likwidacji szkód. Ubezpieczyciel tłumaczy, że celem szkoleń jest przekazanie zarówno wiedzy, jak i praktycznych narzędzi, które brokerzy mogą wykorzystać w codziennej pracy z klientami.

Program został opracowany tak, by ułatwić partnerom biznesowym współpracę z klientami w obliczu zmian, które wniosła epidemia. Spotkania z ekspertami Ergo Hestii pomagają zarówno pośrednikom, jak i ich klientom przygotować się na ryzyka, takie jak np. ataki hakerskie.

– W trakcie szkoleń poszerzyliśmy i uporządkowaliśmy wiedzę uczestników z zakresu szeroko pojętej inżynierii ryzyka. Zapoznanie się z zagadnieniami technicznymi z obszaru ryzyk majątkowych, cybernetycznych czy odpowiedzialności cywilnej pozwoli brokerom na budowanie profesjonalnych programów ubezpieczeniowych, uwzględniających środki minimalizujące ryzyko – wyjaśnia Zbigniew Żyra, dyrektor zespołu inżynierskiego w Biurze Hestia Corporate Solutions.

– Zainteresowanie szkoleniami jest bardzo duże. Chętnych nadal jest wielu, dlatego planujemy powtórzenie kursów jesienią – mówi Agnieszka Szczepkowska z Biura Ubezpieczeń Korporacyjnych Ergo Hestii, współorganizatorka szkoleń.

To kolejne szkolenia organizowane przez Ergo Hestię dla pośredników. W poprzednim cyklu wzięli udział agenci zajmujący się małymi, średnimi i dużymi firmami. Ubezpieczyciel zapowiada, że już wkrótce odbędą się kolejne webinary skierowane do jego partnerów.

(AM, źródło: Ergo Hestia)