Ergo Hestia wprowadza nowy model likwidacji szkód całkowitych

0
6743

Ergo Hestia szykuje się do wdrożenia nowego programu w likwidacji szkód komunikacyjnych. Będzie on skierowany do osób, które zgłoszą szkodę całkowitą w pojeździe. W nowym modelu ubezpieczyciel ma im zapewnić wypłatę odszkodowania w ciągu dwóch dni oraz opiekę nad formalnościami związanymi z pozbyciem się zniszczonego auta.

Nowy program Ergo Hestii zacznie funkcjonować od lutego. Będą mogli z niego skorzystać posiadacze AC oraz poszkodowani z OC ze szkodą całkowitą. – Klienci doceniają, że nie muszą się martwić, co zrobić z wrakiem. Tym bardziej że otrzymują całą kwotę wartości pojazdu, bez pomniejszenia o wartość wraku. Nie muszą też poświęcać czasu na takie czynności, jak zgłoszenia zbycia pojazdu do wydziału komunikacji czy towarzystwa ubezpieczeń. W imieniu poszkodowanego zajmujemy się wszystkimi tego typu formalnościami – tłumaczy Bartosz Pietrzyk, opiekun projektu Ergo Hestii.

W standardowej likwidacji poszkodowany otrzymuje różnicę miedzy wartością pojazdu a wartością wraku. Klient zajmuje się tym we własnym zakresie, może jedynie otrzymać od ubezpieczyciela dane oferenta. Z kolei w ramach nowego rozwiązania Ergo Hestii podczas oględzin likwidator mobilny ubezpieczyciela proponuje skup pozostałości i wypłatę 100% wartości pojazdu. Po wyrażeniu zgody klient otrzymuje szybko (średnio w ciągu 2 dni od momentu przejęcia pojazdu) gotówkę na zakup nowego samochodu. Z kolei zakład bierze na siebie wyrejestrowanie pojazdu w Wydziale Komunikacji przez firmę zajmującą się jego sprzedażą, koordynację procesu zbycia oraz bezpłatny odbiór pojazdu

Program skierowany jest zarówno do posiadaczy AC Ergo Hestii, jak również do poszkodowanych, którzy mieli kolizję z osobą ubezpieczoną u tego ubezpieczyciela.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl