ERGO Hestia z chmury stworzyła social media dla pracowników

0
125

ERGO Hestia wykorzystała możliwości Microsoft Teams, by stworzyć autorskie medium społecznościowe EH Portal, usprawniające komunikację mimo pracy z domu. Rozwiązanie pomaga utrzymać relacje na odległość 2 tys. pracownikom sopockiego ubezpieczyciela.

ERGO Hestia wdrożyła rozwiązanie Microsoft Teams dla wszystkich pracowników firmy, które z czasem stało się nowym sposobem codziennej pracy i wymiany dokumentów. Dostrzeżono w nim również potencjał do stworzenia firmowej platformy społecznościowej, która pozwoliła nawiązać, podtrzymać, a nawet umocnić codzienne kontakty.

Platforma umożliwia pracownikom dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami związanymi z codzienną pracą, ale też wymianę prywatnych treści, takich jak hobby i pasje.

– Głównym motorem napędowym naszego rozwoju są relacje, umiejętność współpracy. Od początku lockdownu zależało nam, by home office tego nie zepsuł. Wprowadziliśmy wiele rozwiązań pomagających utrzymać pracownika blisko wydarzeń w firmie. EH Portal to jedno z najskuteczniejszych z nich. Dzięki niemu relacje są nie tylko utrzymywane, ale coraz częściej pojawiają się nowe – mówi Małgorzata Sztabińska, dyrektor Biura Doboru i Rozwoju Kadr ERGO Hestii.

Portal został zbudowany przez zespół projektowy ERGO Hestii na bazie aplikacji Teams i usługi Microsoft Power Apps.

– EH Portal to tylko jeden z przykładów na to, w jaki sposób pracownicy firmy korzystają z rozwiązań cyfrowych po to, by usprawnić swoją pracę, ale także by była ona po prostu przyjemna – mówi Paweł Jakubik, członek zarządu, dyrektor ds. transformacji cyfrowej w chmurze w polskim oddziale Microsoft.

Każdy użytkownik platformy ma własny profil uzupełniony o informacje, takie jak stanowisko, dane kontaktowe, dział w firmie, ale też inne dobrowolnie udostępniane i osobiście zarządzane elementy dotyczące np. wykształcenia, umiejętności czy projektów, w których bierze udział.

– Chcemy, aby Microsoft Teams stał się naszym centrum dowodzenia. Zbudowany na PowerApps EH Portal okazał się bardzo popularny wśród pracowników ERGO Hestii. Na ten moment korzysta z niego 2 tys. pracowników. Ta grupa od razu korzysta z innych funkcjonalności, jakie daje nam Microsoft Teams – mówi Marlena Lichaczewska, menedżer projektów IT ERGO Hestii.

EH Portal – oprócz funkcjonowania jako wirtualne miejsce spotkań – służy jako narzędzie HR i promuje możliwości rozwoju kariery w ramach firmy. Przykładowo, trenerzy wewnętrzni mogą zamieścić w nim informacje na temat swoich szkoleń lub programów rozwojowych. Administratorzy portalu systematycznie przypominają użytkownikom o możliwościach, jakie im przysługują, np. skorzystania z e-learningu.

ERGO Hestia od lat dokonuje cyfrowej zmiany. Kolejne projekty angażujące technologię w codzienną pracę są już wpisane w strategię działania firmy.

– Kolejnym projektem, który chcemy zrealizować wspólnie z Microsoft jest uruchomienie naszych głównych systemów sprzedażowych w chmurze Microsoft Azure – mówi Bartosz Dołkowski, dyrektor zarządzający ds. IT ERGO Hestii.

(AM, źródło: Microsoft)