EuCO liczy na odzyskanie przychylności klientów

0
997

Renata Sawicz-Patora, nowa prezes kancelarii odszkodowawczej EuCO, w rozmowie z money.pl zadeklarowała, że spółka w całości spłaci zaległości wobec klientów. Zapewniła również, że firma jest na właściwej drodze do wydostania się z problemów.

Prezes EuCO przyznała, że zobowiązania wobec klientów wynoszą ponad 30 mln zł, a intencją zarządu jest spłacenie tej kwoty w całości. Mimo obecnych kłopotów firma chce być nadal obecna na rynku i rozwijać się, dlatego zmieniła model biznesowy, wdrażając płatność podzieloną, dzięki której – jak znaczyła Renata Sawicz-Patora – spółka jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu.

Prezes dodała, że obecnie EuCO koncentruje się na tym, aby jak najszybciej odzyskać płynność finansową – jej przedstawiciele pracują i zdobywają nowych klientów. Tylko w październiku firma pozyskała do obsługi ok. 200 nowych spraw. Renata Sawicz-Patora poinformowała także, iż władze spółki pracują nad przygotowaniem planu restrukturyzacji i propozycjami układowymi dla wierzycieli. EuCO chce odzyskać płynność w oparciu o swoją bieżącą działalność. Obecnie firma prowadzi sprawy opiewające łącznie na kwotę ponad 250 mln zł, pozyskując dodatkowo nowe. Prezes firmy zaznaczyła, że nie zamierza ona rezygnować ze swojej dotychczasowej marki oraz opuszczać giełdowego parkietu, licząc na odzyskanie zaufania inwestorów. Renata Sawicz-Patora dodała, że EuCO chce jak najszybciej wrócić na pozycję lidera rynku odszkodowań.

Więcej:

money.pl z 21 listopada, Karolina Wysota „Kancelaria odszkodowawcza żałuje za grzechy. Chce spłacić wszystkich klientów i odzyskać koronę

(AM, źródło: money.pl)