FinTech&InsurTech Digital Congress na temat cyfrowej zmiany w finansach

0
259

W dniach 28–29 września odbędzie się FinTech & InsurTech Digital Congress – wydarzenie poświęcone innowacjom technologicznym w sektorze finansowym. Rzeczywistość powstała wskutek pandemii Covid-19 sprawiła, że po raz pierwszy kongres będzie realizowany w formule hybrydowej, łączącej tradycyjne spotkanie z aktywnością online na specjalnej platformie. Patronem medialnym wydarzenia zorganizowanego w ramach działalności firmy MMC Polska jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Hybrydowa formuła spotkania pozwoli na kontynuację idei kongresu przy zachowaniu bezpieczeństwa zgodnego z obowiązującymi standardami. Wśród tematów wrześniowego wydarzenia znajdą się najistotniejsze treści dla rozwoju rynku finansowego, biznesu ubezpieczeniowego i rozwoju polskiej gospodarki.

Podczas spotkania prezentowane będą aktualne trendy dotyczące m.in. szans i zagrożeń cyfrowego świata, zastosowania i wykorzystania technologii, sposobów transakcji, regulacji, telematyki czy tak ważnej dziś telemedycyny.

Myślą przewodnią FinTech & InsurTech Digital Congress będzie hasło „Mindset pivot – czas zmian”. Uczestnicy kongresu wspólnie z ekspertami będą dyskutować o zmianie myślenia w zarządzaniu firmą i redefinicji podejścia do  biznesu, tak aby dostosować go do zmieniających się potrzeb i transformującego się ekosystemu z korzyścią dla klienta i dla swoich firm. Zastanowią się też nad przyszłością sektora, nad tym, w co warto inwestować i co będzie kołem zamachowym naszej gospodarki w czasach kryzysu.

Kongres poświęci też dużą uwagę zjawisku klientocentryzmu. Nie zabraknie tematów dotyczących Open Bankingu, Open Data Economy oraz zagadnień z obszaru Fintech for retail & ecommerce czy technologii paymentowej. W tej edycji fintech wyłania się jako katalizator branż i element ekosystemu, jako elastyczne i innowacyjne podejście do konsumenta w retailu czy ubezpieczeniach, czego efektem jest nowy model zwany finsurtechem, o którym więcej powiedzą uczestnicy spotkania.

Drugi dzień poświęcony zostanie tematom związanym z rozwojem telemedycyny. Dyskusja dotyczyć będzie akceleracji i finansowania potencjału nowych rozwiązań telemedycznych. Pojawią się ważne tematy dla agentów, których praca dzięki technologii może stać się łatwiejsza i szybsza.

FinTech & InsurTech Digital Congress skierowany jest dla przedstawicieli sektora bankowego i ubezpieczeniowego, fintechów, insurtechów, firm pożyczkowych, kancelarii prawnych, inwestorów, firm technologicznych, IT, start-upów oraz przedstawicieli administracji państwowej i firm doradczych.

Więcej szczegółów:

https://gu.com.pl/wydarzenie/insurtech-digital-congress/

(AM, źródło: MMC Polska)