Generali: Kolejne respiratory przekazane dla szpitali

0
477

Kolejne respiratory ufundowane przez spółki Generali Polska w ramach kampanii Caritas „Wdzięczni Medykom” trafiają do szpitali. Tym razem pomoc otrzymała filia lubelskiego Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Ełku. Trzy kolejne urządzenia przekazywane są do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ w Poznaniu.

– Jesteśmy wdzięczni Caritas i Generali za wsparcie nas poprzez zakup respiratora. Otrzymany obecnie sprzęt zdecydowanie poprawi komfort pracy personelu medycznego i bezpieczeństwo pacjentów SOR Filii w Ełku, a tym samym przyczyni się do poprawy warunków realizowanych przez nas świadczeń w czasie pandemii COVID-19, tak trudnym dla całego społeczeństwa. Doceniamy szczególnie, że to bezinteresowne wsparcie skierowane jest dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego, a więc wartości, które nie są mierzalne – mówi płk mgr Andrzej Skiba, komendant 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie.

– Caritas Polska wspiera medyków walczących z epidemią koronawirusa, a zakup specjalistycznych urządzeń dla szpitali jest kluczowym elementem tego wsparcia. Wiemy, jak ważne jest odpowiednie wyposażenie placówek służby zdrowia, dlatego jesteśmy wdzięczni darczyńcom, dzięki którym możemy realizować swoją misję w tym zakresie. Razem robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby zapewnić pacjentom potrzebującym pomocy dostęp do sprzętu ratującego życie – podkreśla ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

W ramach akcji Caritas Polska #WdzięczniMedykom, spółki Generali i Concordia dofinansowały dotychczas zakup ośmiu respiratorów brytyjskiej firmy: cztery trafią do Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie i jego filii w Ełku. Pierwszy został właśnie przekazany, pozostałe dotrą do szpitala wkrótce. Natomiast cztery respiratory zostały już przekazane dla Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ w Poznaniu.

– Dziękuję wszystkim pracownikom Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie i filii w Ełku oraz Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ w Poznaniu. Jesteśmy wdzięczni wszystkim lekarzom i pracownikom medycznym, że w tej trudnej sytuacji ratują życie i zdrowie innych, narażając własne, walcząc codziennie z ogromnym poświęceniem z epidemią. Chcemy wesprzeć ich w realizacji misji. Dziękujemy Caritas za zorganizowanie inicjatywy „Wdzięczni Medykom”. Mam nadzieję, że respiratory będą dobrze służyły lekarzom i wspierały ich w ratowaniu życia nie tylko podczas epidemii koronawirusa, ale także przez kolejne lata – mówi Andrea Simoncelli, prezes zarządu Generali Polska.

Generali Polska, we współpracy z innymi ubezpieczycielami wsparło również Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. W ramach koalicji ubezpieczycieli szpital zostanie wyposażony w pełny sprzęt spirometryczny, w tym bodypletyzmograf.

(AM, źródło: Generali)