Generali nie wątpi, że osiągnie zakładane cele

0
547

Po przezwyciężeniu skutków kryzysu pandemicznego Generali jest pewne, że osiągnie tegoroczne cele. Bacznie obserwowany przez rynek ubiegłoroczny zysk operacyjny Generali wzrósł o 0,3%, do 5,21 mld euro, pomimo 123 mln euro straty z powodu Covid-19. Po tej informacji akcje Generali poszły w górę o 2%, przewyższając pozostający bez zmian indeks europejskich ubezpieczycieli.

– Po doskonałym 2019 i doskonałym 2020 r. mamy dobrą pozycję, aby dobrze zamknąć 2021 r. – powiedział na konferencji prasowej dyrektor generalny Philippe Donnet. Zapytany, czy czuje się pod baczną obserwacją udziałowców, powiedział, że wcale nie było gwarancji osiągnięcia przez włoskiego ubezpieczyciela dobrych wyników w bezprecedensowym scenariuszu kryzysu zdrowotnego.

Donnet, który będzie musiał uzyskać przedłużenie swojego mandatu w przyszłym roku, znalazł się pod presją głównych udziałowców. Są nimi Leonardo Del Vecchio – największy udziałowiec Mediobanca, największego inwestora Generali – i Francesco Gaetano Caltagirone. Aby zwiększyć swoje szanse na kolejną kadencję, po odejściu Frederica de Courtois Donnet zapoczątkował reorganizację Generali. Obecnie pracuje nad nowym planem strategicznym.

Więcej na temat wyników Generali:

(AC, źródło: Reuters)