Generalnie, możesz się zapomnieć

0
1642

Rażące niedbalstwo i wszelkie zapominalstwo w zakresie ochrony, bogate OC w życiu prywatnym – to tylko niektóre elementy ubezpieczenia mieszkania, dzięki któremu agenci polecają klientom Generali.

W ubezpieczeniach domów i mieszkań Generali jest liderem innowacyjnych i pionierskich rozwiązań. To Generali jako pierwsza firma na polskim rynku wprowadziła w ubezpieczeniach mieszkaniowych formułę all risk (2006 r.) czy włączyła do zakresu ochrony szkody powstałe na skutek rażącego niedbalstwa (2015 r.). I co ważne, nie zatrzymała się na tym.

Dziś jednym z najważniejszych atutów produktu Generali jest ochrona od zapominalstwa. W praktyce oznacza to wypłatę odszkodowania nawet w sytuacji, gdy klient zapomni zamknąć drzwi wejściowe czy okno, a także gdy zapomni o przeglądzie budowlanym (kominiarskim, gazowym czy elektrycznym). Ochrona ta limitowana jest odpowiednio kwotami: 10 000 zł – kradzież/zalanie przez pozostawione otwarte drzwi i okna; 50 000 zł – w przypadku gdy szkoda wynika z braku przeglądu.

Dlaczego zapominalstwo jest tak atrakcyjne?

O ile ochrona przed żywiołami czy nawet formuła od wszystkich ryzyk (all risk) stały się czymś powszechnym, o tyle ochrona w przypadku niedbalstwa czy zapominalstwa jest nowym wymiarem ochrony. Nie znaczy to oczywiście, że Generali zachęca klientów do np. niestosowania się do wymogów prawa. Jednak w ograniczonym zakresie pomoże klientowi, który takiego wymogu prawnego (w postaci np. przeglądu kominiarskiego) nie spełnił. Patrząc na ostatnie wyniki sprzedażowe, można więc śmiało powiedzieć, że formuła ,,z Generali możesz się zapomnieć” znalazła uznanie wśród agentów i klientów.

Mocne strony Generali to również bardzo dobry all risk. Co prawda bez szkód własnych w ruchomościach domowych, ale w pozostałym przedmiocie ubezpieczenia już tak. Oznacza to odpowiedzialność za uszkodzenie telewizora przymocowanego na ścianie czy rzutnika podwieszonego pod sufitem (stałe elementy). All risk to również wartość odtworzeniowa (nowa) bez względu na wiek budynku czy stałych elementów.

Dużym wzmocnieniem tego wariantu jest również włączenie do ubezpieczenia NNW psa i kota, które oznacza pokrycie kosztów leczenia tych zwierząt, jeśli zostały pogryzione lub uległy wypadkowi drogowemu.

Natomiast niezależnie od wariantu (ryzyka nazwane czy też all risk) polisa zapewnia, w przypadku szkód uniemożliwiających dalsze zamieszkiwanie – lokal zastępczy na osiem miesięcy. Podobnie jak ryzyko katastrofy budowlanej, przed którą polisa chroni niezależnie od wybranego wariantu.

OC w życiu prywatnym

Warto zwrócić jeszcze uwagę na opcje dodatkowe dostępne przy polisie mieszkaniowej. Po pierwsze OC w życiu prywatnym. W Generali ubezpieczenie to dokupione do ubezpieczenia mieszkania, obejmuje ubezpieczonego oraz jego bliskie osoby wspólnie z nim mieszkające. W standardzie jest tutaj OC najemcy, ochrona z tytułu posiadania zwierząt domowych (w tym psów ras niebezpiecznych) oraz używanie UTO, czyli urządzeń transportu osobistego typu elektryczna hulajnoga.

OC obejmuje również ochronę w przypadku zabawy dronem, który staje się coraz bardziej popularnym hobby.

Coraz więcej osób ma świadomość, że wyrządzenie szkody innym, czy to materialnej, czy zdrowotnej, może pociągać za sobą dotkliwe konsekwencje finansowe. W celu pokazania klientom zalet tego produktu i wytworzenia w nich nawyku kupowania tej polisy obecnie OC w życiu prywatnym oferujemy w promocji – przy sumie ubezpieczenia 100 000 zł w wariancie Europa kosztuje 49 zł.

Rzeczy osobiste od rabunku

Drugim ciekawym dodatkiem, który można dokupić do polisy mieszkaniowej w Generali, jest ubezpieczenie rzeczy osobistych od rabunku. Opcja ta obejmuje ochroną ubezpieczonego i jego bliskie osoby. Chroni od rabunku, czyli utraty rzeczy, takich jak gotówka, rower, telefon, laptop, na skutek użycia przemocy lub groźby jej użycia. Działa poza miejscem ubezpieczenia, czyli na ulicy, w parku, klatce schodowej – wszędzie tam, gdzie możemy paść ofiarą napadu.

Generali daje możliwość elastycznego doboru ochrony do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. Najlepszym sposobem, aby wybrać najbardziej optymalny wariant czy opcje dodatkowe, jest rozmowa z agentem. Warto rozważyć zakup polisy na rok albo wybrać trzyletni okres ochrony. Na pewno jednak nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu, gdy zależy nam na pełnym bezpieczeństwie i dobrej ochronie.

Biorąc pod uwagę rekordowe wyniki sprzedaży, można śmiało powiedzieć, że agenci zaufali Generali w zakresie polis mieszkaniowych, a klienci pokochali formułę od zapominalstwa. Patrząc natomiast na kampanię telewizyjną Generali – można śmiało powiedzieć, że hasło: „Generali, zależy nam na Tobie”, właśnie w ubezpieczeniach mieszkaniowych jest widoczne szczególnie.

Marek Wojciechowski
Generali Polska


OPINIE AGENTÓW

Generali w ubezpieczeniu domów i mieszkań w wariancie all risk posiada już ryzyka, które w innych TU albo nie występują wcale, albo są dodatkowo płatne. Myślę o rażącym niedbalstwie oraz zapominalstwie.

Mając taką polisę, już nie muszę się martwić, czy na pewno wyłączyłam żelazko. Nie zastanawiam się również, czy zamknęłam okno, gdy wychodzę do pracy w słoneczny poranek, a w ciągu dnia spadnie deszcz. Wiem, że mój dom jest chroniony na wypadek takich zdarzeń. Generali wybacza również brak przeglądu instalacji kominowej, gazowej lub elektrycznej.

Ewa Garbacz

Właściciele psów i kotów doceniają natomiast, że ich pupil chroniony jest na wypadek pogryzienia przez inne zwierzę lub potrącenie przez samochód. Dla moich klientów zaletą tego produktu jest również assistance rowerowy, który obejmuje naprawę roweru lub jego transport. Chętnie korzystają oni również ze zniżek w Programie Rabatowym, np. na zakup małego AGD czy wyposażenia kuchennego renomowanych marek partnerskich, takich jak np. Villeroy & Boch czy Philips.

Ewa Garbacz
ANTIDOTUM Agencja Ubezpieczeniowa, Gliwice


Ubezpieczenie Generali z myślą o domu to obecnie najkorzystniejsza polisa na rynku pod względem szerokiego zakresu ochrony, bez ukrytych drobnym drukiem kruczków. Warto w nim zwrócić uwagę na opcje dodatkowe, jak np. OC w życiu prywatnym.

Anna Ceberek

Coraz częściej klienci chcą zabezpieczyć się przed ryzykiem ponoszenia kosztów za szkody wyrządzone osobom trzecim. W Generali ubezpieczenie to obejmuje ubezpieczonego oraz osoby wspólnie z nim mieszkające, ale również nianię. Zapewnia także ochronę z tytułu posiadania zwierząt domowych, w tym psów ras niebezpiecznych. Oznacza to, że ubezpieczyciel pokryje nie tylko koszty naprawy auta zarysowanego przez dziecko podczas jazdy na rowerze, ale również koszty leczenia pogryzionego przez naszego psa pupila sąsiada lub co gorsze – samego sąsiada.

W zakresie jest również tutaj OC najemcy, szczególnie przydatne, gdy nie jesteśmy właścicielami nieruchomości, tylko ją wynajmujemy.

Anna Ceberek
Ultra Ubezpieczenia, Olsztyn


W Generali z myślą o domu podoba mi się to, że mogę pokazać klientowi trzy opcje zakresu ubezpieczenia do wyboru, aby sam mógł wybrać, jakie ryzyka są mu potrzebne, czego się obawia.

Tym, co doceniają moi klienci, jest również assistance medyczny w cenie ubezpieczenia, czyli pomoc w postaci wizyty lekarza, pielęgniarki czy transportu medycznego, w razie nagłego zachorowania albo nieszczęśliwego wypadku. Nie bez znaczenia są również indywidualne korepetycje oraz infolinia medyczna – bardzo przydatna obecnie w czasach pandemii. Widzę, że wiele osób docenia również assistance rowerowy.

Marcin Maleszyk

Uwagę zwraca objęcie ochroną tzw. oszustwa na wnuczka do 30 tys. zł, w przypadku osób starszych, powyżej 65 lat. Jest to sprawa aktualna i bardzo potrzebna, bo nadal wiele osób niestety jest narażone na takie wyłudzenia.

Dla mnie natomiast rewelacją jest możliwość otrzymania odszkodowania nawet w przypadku braku przeglądów okresowych, oczywiście w granicach SU i do kwoty 50 tys. zł.

Marcin Maleszyk
AUMM Ubezpieczenia, Czechowice-Dziedzice