Global Assistance Polska: Michał Krzyżanowski nowym członkiem zarządu

0
1226

Michał Krzyżanowski został powołany do zarządu Global Assistance Polska. Na swoim stanowisku będzie odpowiadać za obszary związane ze sprzedażą oraz marketingiem.

– Poprzez strategiczną inwestycję wzmocnienia kadry zarządzającej dążymy do zwiększenia wyników sprzedażowych Global Assistance Polska, również poprzez wspólne programy assistance ze spółkami ubezpieczeniowymi z Grupy VIG. Liczę, że doświadczenie i cenna wiedza nowego członka zarządu pozwolą spółce osiągnąć główny cel, jakim jest wzmocnienie pozycji na rynku oraz znalezienie się w grupie trzech największych graczy na polskim rynku assistance pod względem wielkości obrotów i liczby obsługiwanych spraw. Serdecznie witam Pana Krzyżanowskiego w strukturach Vienna Insurance Group Polska i życzę szybkiej aklimatyzacji oraz licznych sukcesów na nowym stanowisku – skomentował Franz Fuchs, dyrektor generalny Vienna Insurance Group Polska.

Michał Krzyżanowski został powołany z dniem 1 maja na kadencję obejmującą okres do 30 czerwca 2023 r. Jednocześnie kadencja prezesa zarządu Global Assistance Polska, Michał Makarczyka, została przedłużona do końca czerwca 2023 r.

Nowy członek zarządu jest związany z sektorem assistance od 1991 roku. Doświadczenie zdobywał najpierw w podmiotach pośrednictwa ubezpieczeniowego. Od 1994 r. pracował w  firmie świadczącej usługi assistance, a od 1998 r. w AXA Assistance (od 2006 r. Inter Partner Assistance Polska), gdzie przez piętnaście lat zajmował się działalnością operacyjną i handlową, obejmując kierownicze stanowiska. Ostatnio odpowiadał za rozwój linii biznesowej Truck Assistance w Polsce i CEE. Uczestniczył zarówno w rozwoju metod operacyjnych, sieci usługodawców oraz procedur assistance, jak i w pionierskich projektach handlowych w zakresie wprowadzania na rynek polski w latach dziewięćdziesiątych różnych programów assistance w towarzystwach ubezpieczeń. Jest absolwentem SGGW i posiadaczem dyplomu francuskiej Ecole Nationale d’Assurance zdobytego w Polsko-Francuskim Instytucie Ubezpieczeń.

Od 1 maja w zarządzie Global Assistance Polska zasiadają Michał Makarczyk jako prezes oraz Michał Krzyżanowski – członek zarządu.

Global Assistance Polska sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej Vienna Insurance Group. Pod marką Global Assistance świadczone są usługi assistance w pięciu krajach Unii Europejskiej: Polsce, Czechach, Słowacji, Bułgarii i Rumunii. Firma posiada dwa Centra Obsługi – w Warszawie i w Łodzi.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl