GrECo Polska: Marcin Demiańczuk pokieruje sektorem budownictwa i nieruchomości

0
716

Z początkiem kwietnia do zespołu GrECo Polska dołączył Marcin Demiańczuk. Jako dyrektor Sektora Budownictwa odpowiada za obsługę dużych projektów inwestycji budowlanych.

– Do dołączenia do zespołu GrECo Polska przekonała mnie wizja rozwoju i silna pozycja w zakresie ubezpieczeń związanych z inwestycjami. Sektor budownictwa to jeden z sektorów, który pozwoli GrECo Polska zwiększyć udziały w rynku i stać się jednym z wiodących konsultantów ds. ryzyka w tej dziedzinie – mówi Marcin Demiańczuk.

– Marcina Demiańczuka znam od wielu lat – dał się poznać jako wysokiej klasy specjalista oraz człowiek, z którym chciałbym współpracować. Jestem przekonany, że jego wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu i obsłudze kompleksowych programów ubezpieczeniowych dla dużych przedsiębiorstw zwiększy jakość obsługi świadczonej przez GrECo Polska. Razem ze swoim zespołem Marcin będzie w stanie dostarczyć naszym klientom doskonałych rozwiązań, tym bardziej że w związku ze skutkami gospodarczymi pandemii koronawirusa przed rynkiem budowlanym (i nie tylko) będzie stało wiele wyzwań – komentuje Paweł Paluszyński, prezes zarządu GrECo Polska sp. z o.o.

Marcin Demiańczuk jest związany z rynkiem ubezpieczeniowym od 25 lat. Karierę rozpoczynał w Warcie, a przez ostatnie 6 lat związany był z Aon Polska, gdzie zajmował stanowisko dyrektora Praktyki Inwestycji Budowlanych. Przygotowywał indywidualne programy ubezpieczeniowe dla największych inwestycji i projektów, obejmujące m.in. ubezpieczenia budowlano-montażowe, ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej ogólnej i zawodowej, ubezpieczenia cargo, ubezpieczenia majątkowe i utraty zysku.

Od 1 kwietnia jest dyrektorem Sektora Budownictwa i Nieruchomości GrECo Polska. Odpowiada za obsługę inwestycji i ryzyk z tym związanych, zarówno dla umów cyklicznych, jak i rozwiązań dedykowanych dla poszczególnych kontraktów, umów cyklicznych czy pojedynczych kontraktów drogowych i infrastrukturalnych.

Branża budowlana to specjalizacja, która wraz z sektorem energetycznym i przemysłem wydobywczym oraz transportem i logistyką są kluczowe w strategii rozwoju GrECo w Polsce.

(AM, źródło: GrECo)