UFG: Damian Ziąber nowym rzecznikiem prasowym

0
789

1 kwietnia Damian Ziąber objął funkcję rzecznika prasowego Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). Do jego obowiązków będzie należało między innymi prowadzenie komunikacji z mediami.

Małgorzata Ślepowrońska, prezes zarządu UFG, komentując powołanie nowego rzecznika prasowego, podkreśliła jego doświadczenie na rynku ubezpieczeniowym. – Cieszymy się, że Damian Ziąber dołączył do zespołu UFG. Cenię jego doświadczenie, które budował od lat w zakładach ubezpieczeń i jestem przekonana, że wspomoże nas w prowadzeniu efektywnej komunikacji z rynkiem ubezpieczeniowym i innymi interesariuszami Funduszu.

Damian Ziąber przez ostatni rok był rzecznikiem prasowym i dyrektorem komunikacji korporacyjnej Grupy PZU, a jego wcześniejsze doświadczenie w branży ubezpieczeniowej obejmuje pracę m.in. dla Prudential w Polsce i pierwszego polskiego ubezpieczyciela w modelu direct – Link4. Komunikacją i budowaniem relacji z mediami zajmuje się od niemal 20 lat, zaś z branżą finansową i ubezpieczeniową związany jest od 2006 r. W swojej karierze był również jednym z pierwszych rzeczników klientów w Polsce w sektorze finansowym. Damian Ziąber jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, studiował również w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji i Quadriga University w Berlinie.

(AM, źródło: UFG)