Grupa MAK rozwija się na Litwie jako MAK Elio

0
1002

Grupa MAK kupiła pakiet większościowy litewskiego brokera Elio Insurance. Teraz świadczy usługi klientom biznesowym na Litwie jako MAK Elio.

Założona w 1999 roku firma Elio Insurance istnieje na rynku od 23 lat. Jako część MAK i Rinkos Insurance Solutions buduje obecnie globalny zasięg, rozszerzając usługi grupy na region państw bałtyckich. Oficjalne ogłoszenie powstania MAK Elio miało miejsce 20 czerwca w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Wilnie w obecności specjalnego doradcy prezydenta Republiki Litwy, Vaidasa Augustinaviciusa.

– Jesteśmy dumni z obecności na 11 rynkach regionu CEE oraz z tego, że udało nam się ulokować ponad 450 miliona euro składki dla naszych klientów i zaprezentować nasze osiągnięcia – mówił członek zarządu Grupy MAK Aleksander Wasilewski. – To bardzo rzadka okazja, aby zbudować tak dobre partnerstwo z Danasem Laurinaitisem z Rinkos Insurance Solutions. Rzadko zdarza się, że żadna ze stron nie musi, ale obie – ze swoimi ugruntowanymi pozycjami – mają na to ochotę. Współpracujemy z Danasem i jego zespołem od wielu lat i zawsze byliśmy pod wrażeniem ich osiągnięć – dodał.

Aleksander Wasilewski zaznaczył, że dzięki silnemu i rosnącemu zespołowi wiodących specjalistów ubezpieczeniowych na Litwie, ambicją MAK jest wprowadzenie nowego poziomu usług brokerskich na litewski rynek ubezpieczeniowy.

MAK Elio to broker ubezpieczeniowy, którego działanie opiera się na rozwiązaniach nowej generacji i indywidualnym podejściu do klienta. Oferuje rozwiązania dla firm i klientów prywatnych, kładąc nacisk na personalizację usług. MAK Elio ściśle współpracuje z największymi litewskimi i światowymi ubezpieczycielami.

– Są tu dziś z nami nasi szanowni klienci, liderzy wszystkich najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych oraz przedstawiciele władz Litwy i Polski. Z wieloma z was nawiązaliśmy już trwałe relacje, zbudowane na wzajemnym zaufaniu i współpracy. Serdecznie za to dziękujemy i za to, że jesteście z nami w tym wyjątkowym dniu – mówił wiceprezes zarządu Grupy MAK Łukasz Babik.

(AM, źródło: LinkedIn)