Leadenhall Insurance na razie nie dostarczy ochrony cyber

0
1368

Jak dowiedziała się „Gazeta Ubezpieczeniowa”, Leadenhall Insurance wstrzymał oferowanie ubezpieczeń cyber na rynku polskim. Firma liczy jednak na to, że wkrótce będzie mogła ponownie dostarczać tego typu ochronę.

Ubezpieczenia cyber były oferowane przez Leadenhall Insurance w imieniu rynku Lloyd’s od 2015 roku. Brexit spowodował, że od 2019 r. oferta jest kierowana do klientów w imieniu Lloyd’s Insurance Company z siedzibą w Brukseli. Od tego też roku pojemność ubezpieczeniową zapewniało Leadenhall Insurance konsorcjum syndykatów Tarian, które w 2022 r. zostało przejęte przez amerykański insurtech Corvus Insurance. Bardzo wysoki poziom szkodowości linii cyber, mający swoje główne źródło w portfelu ubezpieczeń zawartych w USA, sprawił, że Tarian znacząco ograniczył apetyt na ryzyko i zdecydowanie zaostrzył kryteria jego oceny. Konsekwencją tego były mocne ograniczenia w ofercie cyber Leadenhall Insurance.

Co więcej, z końcem maja 2024 r. firma zakończyła akwirowanie nowych ryzyk ze wsparciem wspomnianego syndykatu i z tego powodu tymczasowo musiała wstrzymać oferowanie tego rodzaju ochrony. „Jesteśmy jednak zdeterminowani, aby wkrótce wznowić oferowanie ubezpieczeń cyber w imieniu Lloyd’s” – przekazał „GU” Leadenhall Insurance.

(AM, inf. własna)