GSU Stowarzyszenie Ubezpieczonych wdrożyło trwały nośnik KIR

0
461

Klienci GSU Stowarzyszenie Ubezpieczonych będą mogli skorzystać z funkcjonalności trwałego nośnika – usługi dostarczanej przez hub technologiczny KIR. Rozwiązanie usprawnia proces przekazywania dokumentów między organizacją a jej członkami.

Trwały nośnik to rozwiązanie oparte na technologii blockchain oraz macierzy WORM (Write Once, Read Many), które umożliwia firmom przekazywanie dokumentów w wersji elektronicznej z gwarancją ich niezmienności i nieusuwalności w czasie. GSU Stowarzyszenie Ubezpieczonych może w ten sposób przesyłać swoim klientom dokumenty potwierdzające członkostwo oraz wszelkie inne dokumenty ubezpieczeniowe.

– Wdrożenie usługi trwały nośnik od KIR jest krokiem milowym w naszej organizacji, a zarazem idealnym prezentem z okazji jubileuszu 20-lecia działalności stowarzyszenia. Dzięki tej innowacji mogliśmy zastąpić płyty CD, za pomocą których do tej pory dostarczaliśmy niezbędną dokumentację. Trwały nośnik zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo i pewność w sprawach formalnych, co przekłada się na zadowolenie naszych członków, agentów i partnerów biznesowych. Dzięki tej usłudze dystrybucja ubezpieczeń stała się prostsza, szybsza, a przede wszystkim efektywniejsza. Trwały nośnik doskonale wpasował się w portfel rozwiązań cyfrowych naszego przedsiębiorstwa, został bardzo pozytywnie odebrany przez podmioty współpracujące, co dodatkowo utwierdza nas w przekonaniu, że decyzja o jego implementacji była właściwym kierunkiem zmian – wyjaśnia Bogusław Kołodziej, członek zarządu GSU Stowarzyszenie Ubezpieczonych.

Klienci GSU mogą w dowolnym momencie sprawdzić autentyczność i integralność dokumentów na stronach internetowych zarówno stowarzyszenia, jak i KIR, wykorzystując specjalny skrót (hash), czyli identyfikator składający się z ciągu cyfr i liter. Działanie to zajmuje tylko chwilę i nie wymaga logowania. Integralność chroniona jest przez techniki kryptograficzne dostępne w technologii blockchain.

– W szybko zmieniającym się i coraz bardziej cyfrowym otoczeniu najlepiej sprawdzają się uniwersalne rozwiązania, które usprawniają komunikację z klientami i partnerami, gwarantując przy tym bezpieczeństwo danych. Trwały nośnik od KIR jest właśnie taką usługą – daje pewność co do integralności i autentyczności danych. Jest też w pełni zgodny z restrykcyjnymi regulacjami prawnymi. Te zalety sprawiają, że trwały nośnik znajduje zastosowanie w różnych sektorach gospodarki. Oprócz ubezpieczeń z naszej usługi korzysta m.in. branża finansowa, prawna, logistyczna czy e-commerce. Szeroki zakres zastosowań jest najlepszym dowodem biznesowej wartości zaufanych usług cyfrowych – mówi Robert Trętowski, wiceprezes zarządu KIR. 

(AM, źródło: KIR)