Howden Donoria wesprze osoby z problemami neurologicznymi

0
507

„Razem do celu” to 3. edycja akcji charytatywnej organizowanej przez pracowników Howden Donoria. W tym roku zdecydowali, że głównym beneficjentem akcji zostanie poznańska ORCHidea. Fundacja kompleksowo wspiera osoby dorosłe z problemami neurologicznymi w powrocie do zdrowia.

– Udar to jedna z poważniejszych chorób, o których na co dzień zapominamy. Dotyka co 7 osobę wśród kobiet po 60.i mężczyzn po 55. roku życia. Z dnia na dzień potrafi odebrać nam najbliższych, pozbawić z nimi kontaktów, przewrócić nam życie do góry nogami. Mało kto wie, że to problem nie tylko chorych, ale przede wszystkim ich rodzin. Nagle wszystko się zmienia. Trzeba dostosować dom, mieszkanie, życie do potrzeb osób doświadczonych udarem. Dlatego postanowiliśmy pomóc Fundacji, by mogła pomagać potrzebującym – mówi Aneta Jaskuła, koordynator działań charytatywnych Howden Donoria.

Inauguracja akcji „Razem do celu” nastąpi 21 września, pod siedzibą firmy w Toruniu. Grupa pracowników Howden Donoria wyruszy do Poznania, pokonując cały dystans około 170 kilometrów na rowerach. Swój rajd zakończą pod siedzibą Fundacji ORCHidea w Poznaniu. Spodziewani są tam 21 września, ok. godz. 17.00.

Od 18 do 27 września w całej Polsce odbędzie się szereg inicjatyw związanych z akcją, które zorganizują pracownicy Howden Donoria wraz z wolontariuszami. Są wśród nich klienci, rodziny, przyjaciele i osoby niezwiązane z firmą, które dowiedziały się o akcji z mediów i serwisów społecznościowych. W całym kraju odbywać się będą także zbiórki na rzecz fundacji i organizacji wyróżnionych w głosowaniu pracowników: na Fundację Dom w Łodzi, Fundację Avalon i lokalny zespół folklorystyczny Mali Boguszanie.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni napływającymi zgłoszeniami. Z dnia na dzień jest ich coraz więcej. Bardzo nas to cieszy, bo dzięki temu więcej osób pozna Fundację ORCHidea oraz wyróżnione przez nas w głosowaniu organizacje. W całej Polsce jest wiele lokalnych fundacji, które robią wielkie rzeczy. Wszystkie fundacje wyróżnione w głosowaniu, oprócz pieniędzy ze zorganizowanych przez nas zbiórek, otrzymają także dotację z Fundacji Hyperion, powołanej przez globalną grupę ubezpieczeniową Hyperion – dodaje Aneta Jaskuła.

– Wybór naszej fundacji na głównego beneficjenta akcji Howden Donoria „Razem do celu” nas zaskoczył, ale przede wszystkim bardzo ucieszył. Jesteśmy małą fundacją. Dzięki akcji dotrzemy do jeszcze szerszego grona osób potrzebujących, ich rodzin oraz osób i firm, które chciałyby wesprzeć nasze działania. Potrzeby są bardzo duże – mówi Aleksandra Orchowska, wiceprezes zarządu Fundacji ORCHidea.

(AM, źródło: Howden Donoria)