Howden wchodzi na rynek duński

0
253

Howden przejmuje NORTH Risk, czwartego pod względem wielkości brokera w Danii. Dzięki temu grupa będzie obecna we wszystkich krajach Europy Zachodniej.

NORTH Risk został powołany do życia w 2021 roku przez duński fundusz private equity Polaris w wyniku przejęcia i połączenia czterech firm zajmujących się dystrybucją usług finansowych i doradztwem dla MŚP w jedną platformę. Obecnie firma koncentruje się na obsłudze komercyjnych klientów z sektora MŚP i ich pracowników w zakresie ubezpieczeń ogólnych, ubezpieczeń na życie i emerytur oraz usług finansowych (kredyty hipoteczne i zamówienia finansowe). Wraz z zakończeniem inwestycji Polaris firma private equity i zespół zarządzający NORTH Risk wybrały Howden jako najlepszego inwestora branżowego, gwarantującego dalszy rozwój platformy.

– NORTH Risk to największe przejęcie Grupy Howden w Europie kontynentalnej, po włoskiej spółce Assiteca. To potwierdza nasz potencjał i atrakcyjność naszej oferty dla firm o podobnej filozofii i kulturze działalności. Wspólnie z menedżerami NORTH Risk będziemy rozwijać skale działalności w Danii, która z czasem obejmie reasekurację i inne specjalistyczne linie – mówi Luigi Sturani, dyrektor generalny Howden Europe.

NORTH zarządzany jest przez Larsa Gundorffa, który będzie kierował działalnością grupy w Danii.

– Dzięki współpracy z firmą Polaris w ostatnich latach utworzyliśmy w Danii zespół niezależnych i wykwalifikowanych doradców, z ambitnymi planami na przyszłość. Współpraca z Howden na naszym rynku pozwoliła nam z kolei upewnić się, że mamy do czynienia z czołowym graczem na scenie międzynarodowej, z najlepszym możliwym podejściem właścicielskim do rozwoju swoich spółek. Międzynarodowe perspektywy Grupy i zaangażowanie na rzecz klientów czynią z naszego inwestora idealnego partnera do wykorzystania pełnego potencjału wzrostu w Danii – mówi Lars Gundorff.

Dania jest już 20. krajem Europy kontynentalnej, w którym grupa ma swoje spółki. Inwestycja w NORTH Risk dopełnia także obecność Howden w rejonie skandynawskim, gdzie pojawił się on 20 lat temu. Grupa obsługuje szeroką gamę klientów w tym regionie we wszystkich specjalizacjach, od energii odnawialnej, po rynek real estate przez fuzje i przejęcia.

– Uzupełnienie bezpośredniej obecności Howden w Europie Zachodniej stanowi potwierdzenie komplementarnej oferty dla naszych polskich klientów operujących zagranicą – dodaje Dominik Stachiewicz, wiceprezes Howden Polska. – Jestem przekonany, że dzięki tej transakcji zamykamy pewien etap w rozwoju grupy w tej części Europy. Howden jest obecnie największym brokerem europejskim z siedzibą w UK – dodaje.

(AM, źródło: Howden)