Import insurtechów pomysłem Unext na biznes

0
477

Unext chce wprowadzać na rynek zagranicznych ubezpieczycieli cyfrowych. I to takich, których oferta może wypełnić sektorowe luki – informuje „Puls Biznesu”.

Gazeta przypomina, że za pośrednictwem spółki z grupy Unilink na naszym rynku pojawiły się oferty Wefox. Teraz firma szykuje się do wprowadzenia nad Wisłę ubezpieczyciela życiowego (nie chce ujawniać jego nazwy), który ma rozpocząć działalność operacyjną na początku 2022 r. Cezary Świerszcz, prezes Unext zapowiada, że możliwe, iż spółce uda się wprowadzić kolejne podmioty. Deklaruje, że jego firma chce wykorzystać okazję, jaką daje mu kurczenie się oferty rynkowej ze względu na postępująca konsolidację sektora.

Robert Sokołowski, prezes Netrisk, mówi, że dla insurtechów międzynarodowa ekspansja na zasadach partnerstwa jest pod wieloma względami korzystniejsza niż budowanie biznesu od podstaw. Krzysztof Konopiński, partner w Spire Capital Partners, podkreśla z kolei, że Unext umożliwia zagranicznym graczom sprawdzenie, na ile Polacy są otwarci na nowoczesne produkty ubezpieczeniowe bez konieczności ponoszenia dużego ryzyka finansowego.

Cezary Świerszcz nie wyklucza, że Unext nawiąże współpracę z polskimi porównywarkami, jednak priorytetem jest najważniejszy kanał dystrybucji z perspektywy klienta – agencyjny. Zapytany o to, w jaki sposób chce uniknąć losu Gefiona, Cezary Świerszcz wskazuje, że jego firma wybiera spółki silne kapitałowo i gotowe zainwestować w długofalową obecność w Polsce. Twierdzi, że zainteresowanie ofertą Wefoksa jest spore, zarówno ze względu na ciekawość nowej marki z mocną pozycją w Europie, jak i model współpracy z partnerami zagranicznymi.

Więcej:

„Puls Biznesu” z 2 listopada, Karolina Wysota „Unext ostro pogrywa z polskimi ubezpieczycielami”:

https://www.pb.pl/unext-ostro-pogrywa-z-polskimi-ubezpieczycielami-1132083

(AM, źródło: „Puls Biznesu”)