Informatyk też kupi OC online

0
518

Ubezpieczenia OC zawodowej dla branży IT należą do tych polis, które najtrudniej nabyć online. Od początku tego roku taką możliwość daje jednak platforma Ubezpieczenieit.pl – zauważa „Puls Biznesu”.

Joanna Mucha, właścicielka serwisu, mówi gazecie, że proces oceny ryzyka w przypadku firm IT jest bardzo skomplikowany, ale nie każda działalność w tym sektorze wymaga bardzo skrupulatnej analizy. Jej platforma pozwala na zakup produktu po prostej ocenie ryzyka. Ochronę w ich ramach zapewnia Chubb.

„PB” podaje, że z tej możliwości skorzystało już kilkadziesiąt podmiotów, takich jak jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki z branży IT. Konrad Gawron, właściciel KG Broker, mówi gazecie, że jego zdaniem sprzedaż dość skomplikowanego ubezpieczenia, jakim jest polisa OC zawodowego dla branży IT, bez konsultacji na temat zakresu ubezpieczenia, wyłączeń i triggera  może skończyć się źle dla ubezpieczonego. Ekspert uważa również, że także proces zakupu polisy przez wspomnianą platformę jest dość skomplikowany.

Radosława Ogonowska, liderka praktyki Marsh Affinity, jest zdania, że ubezpieczenia online są odpowiedzią na oczekiwania klientów. W jej ocenie interesującym rozwiązaniem jest całkowicie zdigitalizowany proces zakupu polis, obejmujący także wsparcie w likwidacji i obsłudze szkody.

Więcej:

„Puls Biznesu” z 18 kwietnia, Sylwia Wedziuk „Polisy dla branży IT przez internet”

(AM, źródło: „Puls Biznesu”)