Insurtech wchodzi na rynek Lloyd’s z mikroubezpieczeniami

0
247

Insurtech MIC Global uzyskał od Lloyd’s zgodę co do zasady na utworzenie syndykatu MIC Global Insurance Syndicate 5183. Brytyjska firma zapewnia kompleksowe cyfrowe produkty mikroubezpieczeniowe, dające ochronę milionom ludzi i firm, których nie obsługują aktualne modele ubezpieczeń.

Nowy syndykat będzie zarządzany przez Asta, jednego z wiodących managing agentów Lloyd’s. Rozpoczęcie przyjmowania do ubezpieczenia planowane jest na 1 kwietnia 2022 r.

Syndykat zostanie uruchomiony w formule syndicate-in-box (SiaB). Jest to mechanizm wypracowany przez Lloyd’s w celu ułatwienia wejścia na rynek innowacyjnemu kapitałowi. Wymogami, jakie musi spełniać SiaB, jest przyjmowanie nietypowych ryzyk i składka poniżej 100 mln funtów w pierwszym roku.

Wejście na rynek Lloyd’s stanowi istotny krok w rozwoju MIC Global, sprzyjający realizacji ambicji zbudowania globalnej sieci bezpieczeństwa i zapewnienia ubezpieczenia milionom ludzi i firm, którym brak jest dostępu do ubezpieczeń.

– MIC jest zarzewiem innowacji i zmiany w branży. Wyobrażamy sobie świat, w którym ubezpieczenie jest dostępne dla każdego, co oznacza tworzenie nowych sposobów zapewniania ochrony, opartych na wykorzystaniu naszej technologii i zasadach przetwarzania bezpośredniego – powiedział Harry Croydon, dyrektor generalny i prezes MIC Global. – Nabraliśmy rozpędu, zapewniając rozwiązania ubezpieczeniowe oferowane w ramach sprzedaży innych produktów i usług (embedded insurance). Nasz syndykat Lloyd’s umożliwi przyspieszenie realizacji naszych planów dostarczania mikroubezpieczeń transakcyjnych w skali globalnej tak wielu firmom, platformom i klientom, jak tylko to możliwe.

– Ubezpieczenie zapewnia bezpieczeństwo ludziom i firmom w potrzebie, ale zbyt często ubezpieczenie jest niedostępne, nieskuteczne i w zaporowej cenie. Postanowiliśmy zbudować od zera w pełni kompetentną, cyfrową firmę ubezpieczeniową, która zapewni proste i wartościowe ubezpieczenie dla platform internetowych, ich klientów i usługodawców – podkreślił Jamie Crystal, prezes z funkcją wykonawczą MIC Global. – Potrzeba jest globalna i cieszymy się na wykorzystanie naszej technologii w partnerstwie z Lloyd’s, pierwszoplanową globalną platformą ubezpieczeniową, do zapewniania na całym świecie rozwiązań ubezpieczeniowych wbudowanych w inne produkty i usługi (embedded insurance).

– Cieszymy się ze współpracy z tak innowacyjną firmą jak MIC Global. Model SiaB ułatwia tanie i skuteczne wejście do Lloyd’s i oferuje elastyczność potrzebną do adaptacji do zmieniających się potrzeb biznesowych – powiedział Julian Tighe, dyrektor generalny Asta. – Plan biznesowy Syndykatu 5183, którego celem jest zapewnienie mikroubezpieczeń szerokiemu zakresowi platform oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które nie są obsługiwane przez dzisiejszy rynek, jest dokładnie taką inicjatywą, jaka odnosi korzyść z dostępu do Lloyd’s poprzez model SiaB.

AC