InterRisk promuje ideę krwiodawstwa w Polsce

0
379

InterRisk od wielu lat wspiera działalność Stowarzyszenia Ultrakrew. Od momentu uczestnictwa w pierwszej akcji w 2017 roku spółka zaangażowała się w zbiórki krwi połączone z imprezami biegowymi i szkoleniami z udzielania pierwszej pomocy w oddziałach w całej Polsce.

Akcja organizowana przez Stowarzyszenie Ultrakrew łączy aktywność na świeżym powietrzu, honorowe oddawanie krwi i pomoc innym. 13 stycznia Drużyna Biegowa InterRisk dołączyła do VIII zimowej edycji Ultrakrwi Biegu między Molami. Trasa biegu wiodła od mola w Gdyni Orłowo do mola w Gdańsku Brzeźnie po piaszczystej plaży. Do pokonania było 10 kilometrów w zimowej aurze.

– Do Trójmiasta przyjechała silna drużyna InterRisk. Wspaniale było kolejny raz podjąć sportowe wyzwanie i wspólnie z Stowarzyszeniem Ultrakrew pobiec w szczytnym celu. Również w tym roku udało się nam pobić rekord frekwencji. Budowanie świadomości społecznej i zachęcanie ludzi do udziału w akcjach krwiodawstwa jest niezwykle istotne. Oprócz naszej głównej działalności, czyli zapewnienia najlepszej ochrony ubezpieczeniowej, chcemy uwrażliwiać innych na ludzkie sprawy, edukować i promować krwiodawstwo – mówi Piotr Narloch, prezes zarządu InterRisk.

Akt dobrego serca

Stowarzyszenie powstało z inicjatywy Jacka Bastiana, który od lat prowadzi coraz szerzej zakrojone działania ogólnopolskie promujące oddawanie krwi. Każdej zimy członkowie ekipy Ultrakrwi pokonują kolejne kilometry nad polskim morzem, niezależnie od warunków pogodowych.

– Akcja trwała do końca stycznia. Do tej pory pokonaliśmy ponad 6200 km i zebraliśmy łącznie ponad 7100 litrów krwi. Naszym celem jest promocja oddawania krwi wśród osób aktywnych fizycznie oraz edukacja, że bycie dawcą jest bezpieczne dla zdrowia i życia człowieka. Ogromnie cieszy mnie fakt, że akcja każdego roku zyskuje na popularności. InterRisk jest naszym wieloletnim partnerem i aktywnym uczestnikiem zimowych edycji akcji, za co bardzo dziękuję – informuje Jacek Bastian.

Społecznie odpowiedzialni

CSR to obszar, który jest istotny dla InterRisk. Projekty są realizowane pod hasłem „InterRisk dla Przyszłości”.

– Misja niesienia pomocy poprzez oddawanie krwi jest niezwykle istotna. Podobnie jak edukacja przyszłych pokoleń krwiodawców. Z dumą chcę zaakcentować, że pracownicy InterRisk bardzo chętnie angażują się w różne akcje społeczne. Oddają krew, biegają, aby zebrać środki finansowe na wsparcie potrzebujących, a także sprzątają brzegi akwenów w ramach corocznej akcji Social Active Day – stwierdza Daniel Kaliszuk, członek zarządu InterRisk.

InterRisk przekazał do tej pory setki tysięcy złotych darowizn dla fundacji i stowarzyszeń wspierających osoby chore i  potrzebujące. Ponadto sfinansował zakup dwóch samochodów do przewozu krwi dla szpitali w Gdyni i Konstancinie-Jeziornie.

(AM, źródło: InterRisk)