Jakie AC dla aut o nietypowym przeznaczeniu?

0
145

Ekspert Compensy radzi osobom, które użytkują swoje auto inaczej niż zgodnie z jego przeznaczeniem, aby uprzedziły o tym swojego ubezpieczyciela przy zakupie AC. W ten sposób unikną problemów po szkodzie.

– Zwykła jazda to nic innego, jak codzienne przemieszczanie się po drogach w celach prywatnych – po mieście i poza nim, parkowanie przy pracy lub sklepie itp. Jeżeli auto służy jako narzędzie do np. zarabiania na przewozie osób lub do amatorskich treningów na torze rajdowym, nie jest objęte ochroną w ramach standardowej umowy ubezpieczenia AC. Z reguły nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak się stało, ale właściciel musi to dodatkowe, nieoczywiste przeznaczenie auta zgłosić przy zakupie polisy – tłumaczy Damian Andruszkiewicz odpowiedzialny za ubezpieczenia komunikacyjne w Compensa TU.

Warto wiedzieć, że nie każdy ubezpieczyciel zgodzi się na włączenie do ochrony niestandardowego ubezpieczenia pojazdu. Część firm nie ma z tym problemu.

– Zgłoszenie ubezpieczycielowi przy zakupie polisy „niezwykłego” przeznaczenia samochodu pozwoli kierowcy skorzystać również z rozszerzeń AC. To oczywiście dobrowolne – kierowca sam decyduje, które z dodatków są mu potrzebne. Wybierać może spośród wielu opcji – dodaje Damian Andruszkiewicz.

(AM, źródło: Brandscope)