Kierowcy i kurierzy Ubera pod ochroną Allianz Partners

0
133

6 grudnia Allianz Partners i Uber ogłosiły zawarcie umowy, w ramach której pierwsza z firm zapewni ochronę ubezpieczeniową kierowcom i kurierom, którzy współpracują z Uber i Uber Eats w 23 krajach europejskich. Program zacznie działać od 1 stycznia 2022 roku.

Ubezpieczenie obejmuje świadczenia z tytułu utraty dochodów w wyniku zdarzeń w trakcie podróży, takich jak wypadki, urazy lub hospitalizacje. Ponadto aktywni partnerzy Ubera mogą liczyć na świadczenia z tytułu zdarzeń zaistniałych poza podróżą, np. płatne zwolnienie chorobowe do 15 dni (zasiłek chorobowy), płatności z tytułu macierzyństwa i ojcostwa oraz rekompensaty za niedogodności związane z obecnością w sądzie.

Program Partner Protection, który został wprowadzony przez Ubera w 2017 r., jest bezpłatny i automatycznie dostępny dla wszystkich niezależnych partnerów, którzy spełniają odpowiednie kryteria kwalifikacyjne Ubera. Ten ostatni  ponosi wszystkie koszty.

Sirma Boshnakova , dyrektor generalna Allianz Partners stwierdziła, że jej firma „jest bardzo dumna”  z możliwości współpracy z Uberem. Karl Gray, Head of Insurance EMEA Uber dodał: – Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z Allianz Partners, aby zapewnić kierowcom i kurierom w całej Europie nasz program Partner Protection, który pozwala im cieszyć się wolnością i elastycznością, ze spokojem ducha zapewnianym przez dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę

(AM, źródło: Allianz)