Klienci TFI Allianz Polska zdalnie potwierdzą tożsamość

0
65

TFI Allianz Polska udostępnił klientom całkowicie zdalne korzystanie ze swojej oferty produktów inwestycyjnych. Było to możliwe dzięki zastosowaniu bezpłatnej aplikacji eDO App, stworzonej przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych.

– Bardzo cieszymy się z wprowadzenia nowego rozwiązania, które ułatwi klientom zdalne otwieranie rejestrów w funduszach Allianz. Rozpoczęcie inwestycji wiązało się dotychczas z koniecznością potwierdzenia tożsamości klienta przez uprawnionego sprzedawcę i podpisania zlecenia otwarcia rejestru na papierze. Obecnie weryfikacja tożsamości jest dokonywana zdalnie, z użyciem e-dowodu i smartfonu, w aplikacji eDO App, a cały proces trwa kilka minut – zauważa Anna Bąkała, członek zarządu TFI Allianz Polska.

– Dzięki naszej współpracy klienci TFI Allianz Polska będą mogli wykorzystać aplikację eDO App do zdalnego potwierdzenia tożsamości, przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. We współczesnym świecie narzędzia cyfrowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Liczymy na to, że użytkownicy docenią również inne możliwości wykorzystania naszego rozwiązania w załatwianiu codziennych spraw, np. w kontaktach z administracją publiczną – mówi Mariusz Kujawski, członek zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych odpowiedzialny za Pion Produktów Cyfrowych.

(AM, źródło: PAP MediaRoom)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here