Kobiecy Wieczór Assistance

0
467

Od ponad 10 lat Europ Assistance Polska dba o swoich partnerów biznesowych, organizując m.in. Wieczory Assistance. Corocznie w marcu ma miejsce szczególne wydarzenie skierowane wyłącznie do pań – Kobiecy Wieczór Assistance. W tym roku odbył się on 7 marca i był poświęcony sztuce samoobrony.

Gościem specjalnym wydarzenia był Jarosław Rogowski, który posiada 25-letnie doświadczenie w sportach i systemach walki. Jako jeden z pierwszych Polaków miał zaszczyt trenować w słynnym klasztorze Shaolin. Jest ekspertem w zakresie samoobrony, prowadzi liczne kursy i szkolenia, podczas których dzieli się zdobytą wiedzą i swoimi umiejętnościami.

Podczas Kobiecego Wieczoru Assistance Jarosław Rogowski poruszył ogólne tematy dotyczące bezpieczeństwa i prewencji. Zaproszone panie miały okazję dowiedzieć się, jak zarządzać sytuacją kryzysową, w jaki sposób obserwować otoczenie i aktywnie analizować to, co dzieje się wokół, aby móc zadbać o siebie w momencie zagrożenia. Ponadto omówione zostały 4 najważniejsze zasady bezpieczeństwa:

  • Zasada nr 1: Unikaj niebezpiecznych miejsc i sytuacji.
  • Zasada nr 2: Jeżeli jesteś świadkiem niebezpiecznego zdarzenia, które nie dotyczy to ciebie ani twoich bliskich, oddal się stamtąd jak najszybciej. Z bezpiecznego miejsca zadzwoń na policję, by pomóc, jeśli wymaga tego dana sytuacja.
  • Zasada nr 3: Jeżeli jesteś bezpośrednio zaatakowana, negocjacja kryzysowa nie przyniosła efektu, nie mogłaś uciekać, pamiętaj, że broń improwizowana może zwiększyć twój potencjał obrony. Sprawdź, co masz w zasięgu ręki i użyj tego w celu samoobrony. Mogą to być np. klucze, telefon, butelka, kamień, wszystko, co pozwoli ci zwiększyć twoje szanse na przetrwanie i przeżycie.
  • Zasada nr 4: Jeżeli nie masz pod ręką żadnej broni improwizowanej, musisz wykorzystać swoje ciało w sposób maksymalny, nie stawiając sobie żadnych ograniczeń.

– Bezpieczeństwo osobiste kobiet to niezwykle ważny temat, zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń. Dlatego nasz coroczny Kobiecy Wieczór Assistance zdecydowaliśmy się zorganizować w duchu „care” i poświęcić go właśnie sztuce samoobrony – tłumaczy Iwona Jurkowska, menedżerka ds. Komunikacji i Marketingu Europ Assistance Polska.

Osoby chętne mogły również spróbować swoich sił podczas zainscenizowanej konfrontacji bezpośredniej. Po prezentacji i warsztatach uczestniczki spotkania zostały zaproszone na uroczystą kolację, gdzie już w kuluarach mogły porozmawiać o wydarzeniu i wymienić swoje spostrzeżenia.

(AM, źródło: Europ Assistance Polska)