Koszty rezygnacji coraz chętniej ubezpieczane

0
291

Na rynku jest coraz więcej ubezpieczeń refundujących koszty rezygnacji z udziału w koncertach i innych wydarzeniach kulturalnych i sportowych – zauważa „Rzeczpospolita”.

Gazeta wskazuje, że Eventim, firma pośrednicząca w zakupie biletów na różnego rodzaju wydarzenia, oferuje możliwość ich ubezpieczenia. Polisa opracowana przez Ergo Ubezpieczenia Podróży zapewnia zwrot całości kosztów biletu. Ubezpieczenie można kupić także jako samodzielny produkt.

Magdalena Oszczak, ekspertka ds. produktu i oceny ryzyka w dziale ubezpieczeń turystycznych i osobowych UNIQA, mówi „Rz”, że w jej firmie ubezpieczenie rezygnacji z podróży zagranicznych i krajowych jest dostępne zarówno u agenta, jak i online. Składka to procent od wartości zakupu biletu na imprezę masową. Według ekspertki, średnia rynkowa stawka to ok. 3%.

Mariusz Gawrychowski, rzecznik prasowy Europa Ubezpieczenia, przyznaje z kolei, że jego firma z roku na rok obserwuje rosnące zainteresowanie zakupem polis pokrywających koszty rezygnacji. Klienci najczęściej ubezpieczają w ten sposób zagraniczne wczasy, bilety lotnicze lub na wydarzenia kulturalne, w tym koncerty. Jego zdaniem wzrost zainteresowania taką ochroną był konsekwencją pandemii Covid-19 i pojawienia się nowego ryzyka w postaci przymusowej izolacji lub kwarantanny po zakażeniu koronawirusem.

Więcej:

„Rzeczpospolita” z 20 września, Piotr Skwirowski „Bilet na koncert z polisą od rezygnacji”:

https://www.rp.pl/ubezpieczenia/art18934411-bilet-na-koncert-z-polisa-od-rezygnacji

(AM, źródło: „Rzeczpospolita”)