Leadenhall Polska zmienił nazwę na Leadenhall Insurance

0
1304

Leadenhall Insurance – pod takim szyldem działa teraz funkcjonujący od dziesięciu lat na polskim rynku coverholder Lloyd’s, znany dotychczas jako Leadenhall Polska. Zmiana nazwy firmy jest związana z wdrażaniem nowej strategii rozwoju grupy na rynkach międzynarodowych.

– Zmiana firmy na Leadenhall Insurance to pierwszy z wielu kroków, jakie czekają naszą spółkę w nadchodzących miesiącach. Od kilku lat rozwijamy się na rynkach zagranicznych poprzez nasze spółki zależne Leadenhall Underwriting Ltd. w Londynie i Leadenhall Asia Ltd. w Hongkongu, a teraz chcemy również wzmocnić obecność na rynku europejskim. Wszystkie zmiany są konsekwencją nowej strategii grupy, której szczegóły przedstawimy rynkowi na przełomie września i października. Jedno się na pewno się nie zmienia – jej osią pozostaje pośrednik – podkreślił Michał Molęda, wiceprezes Leadenhall Insurance.

Michał Molęda

Nowa nazwa spółki została zarejestrowana w KRS z dniem 18 sierpnia 2020 roku. Od tego momentu firma funkcjonuje na rynku pod marką Leadenhall Insurance S.A.

Leadenhall Insurance S.A. jest coverholderem Lloyd’s Insurance Company SA/NV z siedzibą w Ixelles (Bruksela). Jest nadzorowany przez generalnego przedstawiciela Lloyd’s w Polsce (Lloyd’s Polska sp. z o.o.). Firma wystawiła pierwszą polisę w Polsce jako coverholder rynku Lloyd’s w lipcu 2010 roku. Była to umowa D&O aranżowana przez jednego z toruńskich brokerów ubezpieczeniowych.

Artur Makowiecki
news@gu.home.pl