Leasing – sposób na dodatkową prowizję 

0
1917

Rozmowa z Maciejem Tymuszem, CEO Profi Finance Sp. z o.o.

Aleksandra E. Wysocka: – Multiagenci specjalizujący się w majątku zmagają się z coraz niższą marżą. Co możecie im zaoferować?

Maciej Tymusz: – Dodatkową prowizję wynikającą ze sprzedaży leasingu i kredytów samochodowych. A dokładniej z oferowania leasingu i kredytów samochodowych tym klientom, którzy już są w portfelach agencyjnych. Zbudowaliśmy bardzo prosty model współpracy między naszą spółką a multiagencjami, oparty na dwóch fundamentach: na prostocie i transparentności procesu. (film)

Prostota polega na tym, że agent otrzymuje dostęp do naszego systemu i tam wprowadza kilka podstawowych danych związanych z potrzebami swojego klienta. System jest absolutnie intuicyjny i wymaga jedynie paru minut na wypełnienie niezbędnych danych. Nasi operatorzy przejmują informację i przygotowują wstępną kalkulację, zgodną z potrzebami klienta. W systemie wystawiamy agentowi zwrotnie jedną kalkulację zgodną z potrzebami klienta i to agent przekazuje dalej ofertę. Jeżeli klient zgadza się na warunki, my przejmujemy kontakt i kontynuujemy proces (zebranie danych finansowych, wygenerowanie oferty, oględziny itd.).

Drugi aspekt to transparentność procesu. Nasza praca z klientem danego agenta jest widoczna w systemie. W każdej chwili agent może tam wejść i zobaczyć, co się dzieje z daną umową. Pod koniec miesiąca robimy w systemie podsumowanie transakcji i prosimy agenta o wystawienie faktury zgodnie z danymi w systemie. Zachęcamy do zapoznania się z naszym modelem współpracy. (prezentacja)

Tak więc multiagent nie musi być ekspertem w tematyce leasingowo-kredytowej, żeby otrzymywać prowizję wynikającą ze współpracy z Profi Finance.

Co trzeba zrobić, żeby podpisać umowę i zacząć działać? Ile to trwa?

– Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie (formularz), a my natychmiast prześlemy „Pakiet Startowy” ze wszystkimi najważniejszymi informacjami dla multiagentów (wraz z systemem premiowym). W „Pakiecie  Startowym” przesyłamy również formularz, po wypełnieniu którego wysyłamy do podpisania umowę w formie elektronicznej. Po podpisaniu umowy nadajemy wskazanym osobom dostęp do systemu. Tutaj warto wspomnieć, że multiagencja sama tworzy struktury sprzedaży, które widzi w naszym systemie. Może podpiąć pod swoje główne konto pracowników, współpracowników, OFWCA, oddziały biura itd. Cała hierarchia jest widoczna w raportach. Właściciele agencji pod koniec miesiąca, po zalogowania się do systemu, widzą całą aktywność zbudowanej pod swoim kontem struktury i pod koniec miesiąca wystawiają fakturę.  

Zachęcamy do współpracy!