Link4 rozszerza swoje kompetencje chmurowe

0
73

Link4 we współpracy z Microsoft realizuje program szkoleniowy Akademia Chmurowa. Celem przedsięwzięcia jest zarówno rozszerzanie kwalifikacji pracowników, jak również zapewnienie im certyfikatów spełniających wytyczne Komisji Nadzoru Finansowego.

– Inwestujemy w nowoczesne narzędzia, a także szkolimy naszych pracowników, jak z nich efektywnie korzystać. Temu właśnie ma służyć Akademia Chmurowa, którą realizujemy wspólnie z Microsoft. Dzięki takim projektom podnosimy nasze kompetencje. To z pewnością przełoży się na jakość świadczonych przez nas usług – zaznaczyła Katarzyna Wojdyła, członek zarządu Link4.

Aby zapewnić bezpieczne korzystanie z nowych narzędzi, ubezpieczyciel objął szkoleniami zarówno pracowników z zespołów IT, jak i osoby z działu prawnego czy zarządzania ryzykiem.

– Podstawowym celem Akademii Chmurowej Microsoft jest zapewnienie umiejętności technicznych, wymaganych do obsługi narzędzi z oferty Azure i zapewnienie zgodności z przepisami. Dlatego też w szkoleniach biorą udział zarówno reprezentanci zespołów technicznych, big data, administratorów, inżynierów oprogramowania czy bezpieczeństwa, jak i osoby z takich zespołów, jak prawny czy zarządzania ryzykiem. Certyfikaty Microsoft dają nam potwierdzenie, że posiadamy odpowiednie umiejętności do bezpiecznego i aktywnego poruszania się w środowisku chmury obliczeniowej. To szczególnie ważne w kontekście regulacji KNF, które jako towarzystwo ubezpieczeniowe musimy spełniać – powiedziała Małgorzata Jaworska, dyrektor Pionu IT Link4.

Anna Petryka-Tabor, kierownik Projektów Chmurowych i Infrastrukturalnych Link4 zwraca uwagę na to, w jaki sposób wykorzystanie cyfrowych narzędzi wpływa na pozytywne doświadczenia klienta.

– Chmura obliczeniowa przede wszystkim zapewnia szybkość i skalowalność. Już niedługo nasi klienci odczują to, korzystając z cyfrowych rozwiązań, wiedząc o tym, że ich dane są bezpiecznie chronione. Niebawem nasi pracownicy będą mogli wykorzystywać te kompetencje w praktyce, tworząc nowe projekty z wykorzystaniem chmury obliczeniowej Microsoft – podkreśliła.

(AM, źródło: blog Microsoft)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here