Lojalność wobec ubezpieczyciela nie zawsze gwarantuje niższą cenę polisy

0
644

Jakub Nowiński, członek zarządu multiagencji Superpolisa Ubezpieczenia, zwraca uwagę, że twierdzenie, iż przedłużenie umowy OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) zawsze się opłaca, jest mitem.

– Podam przykład z lipca tego roku. Zgłosił się do nas klient, który dostał od obecnego ubezpieczyciela propozycję odnowienia rocznej polisy OC za 2083 zł. Uznał, że to dużo i chciał sprawdzić, czy któraś z konkurencyjnych firm nie ubezpieczy go taniej. Znalazł cztery takie możliwości i ostatecznie kupił OC za 1023 zł. Nie twierdzę, że każdy kierowca finansowo zyska na zmianie ubezpieczyciela, ale każdy powinien to sprawdzić, żeby nieświadomie nie przepłacić – mówi Jakub Nowiński.

Ekspert przypomina, że obowiązkowe OC ppm. można rozbudować o dodatkowe opcje. Cena polisy w pakiecie np. OC+AC lub OC+assistance, ubezpieczenie szyb czy NNW może być korzystniejsza, a klient zyskuje szerszą ochronę.

– To nie tajemnica: ubezpieczycielom zależy na sprzedaży ubezpieczeń w pakietach. I chcą klientów do tego zachęcać – kalkulując cenę na korzystniejszych warunkach. Dlatego oprócz porównania cen samego OC w różnych towarzystwach warto zweryfikować, czy nie opłaca się po prostu dodać do OC jakichś elementów. To może być AC, ale też szereg pojedynczych rozszerzeń, dających wsparcie w razie usterki na trasie, gdy przyda się holowanie lub naprawa pojazdu na miejscu zdarzenia – tłumaczy Jakub Nowiński.

(AM, źródło: Brandscope)