Lukas Herrmanns nowym CEO Marsh na region Europy Środkowo-Wschodniej

0
168

Firma brokerska Marsh ogłosiła, że od 1 stycznia przyszłego roku nowym prezesem Marsh GmbH (Niemcy) oraz CEO Marsh na Europę Środkowo-Wschodnią (CEE) zostanie dotychczasowy szef Marsh Austria, Lukas Herrmanns. Na swoim stanowisku będzie ściśle współpracował z Siegmundem Fahrigiem, CEO Marsh w Europie Kontynentalnej, którego zastąpi na fotelu prezesa Marsh w Niemczech. Siegmund Fahrigi pozostanie odpowiedzialny za region Europy Środkowej.

Lukas Herrmanns posiada ponad 25-letnie doświadczenie w obszarze ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem. Do brokera dołączył w 2008 r. jako prezes Marsh Austria i od tego czasu rozszerzył swoje obowiązki na region Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej (CSEE). Pełni ponadto funkcję Corporate Country Officer w Marsh&McLennan w Austrii. Przed dołączeniem do Marsh zajmował stanowiska  wyższego szczebla w Aon i Willis Tower Watson.

– Lukas łączy silne zdolności przywódcze ze znakomitą znajomością branży ubezpieczeniowej oraz bogatym doświadczeniem w pracy w środowiskach wielokulturowych – skomentował Siegmund Fahrig. – Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie naszej współpracy, która pozwoli umocnić pozycję Marsh jako lidera branży w Niemczech i regionie CEE oraz kontynuować dostarczanie rozwiązań ułatwiających klientom poruszanie się po złożonym, globalnym krajobrazie ryzyk – podsumował.

– Firmy prowadzące działalność w Niemczech i Europie Środkowo-Wschodniej stoją w obliczu dynamicznie zmieniających się wyzwań biznesowych i niepewnej przyszłości będącej konsekwencją pandemii Covid-19. Cieszę się na rozpoczęcie współpracy z utalentowanymi zespołami Marsh w Niemczech oraz w całym regionie CEE w zakresie tworzenia rozwiązań wspierających klientów w budowaniu odporności na ryzyka, z jakimi obecnie się zmagają – dodał Lukas Herrmanns.

(AM, źródło: Marsh)