Małgorzata Kot w zarządzie PZU Życie

0
1310

Rada nadzorcza PZU Życie podjęła uchwałę o powołaniu Małgorzaty Kot w skład zarządu spółki. – Zyskujemy w zarządzie świetnego fachowca o olbrzymim doświadczeniu i znajomości branży ubezpieczeniowej. Będzie cennym wzmocnieniem dla spółki – powiedziała prezes ubezpieczyciela Aleksandra Agatowska.

Małgorzata Kot jest absolwentką Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła studia podyplomowe na  Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie ubezpieczeń gospodarczych i w Szkole Głównej Handlowej – „Akademia Profesjonalnego Coacha”.

W latach 2001–2012 zajmowała stanowiska menadżerskie w STU Ergo Hestia, PZU SA i HDI Asekuracja. Od 2012 roku związana z TUiR Allianz Polska, gdzie pełniła kolejno funkcje: dyrektora Departamentu Współpracy z Kluczowymi Partnerami, dyrektora Departamentu Współpracy z Multiagencjami oraz dyrektora ds. Współpracy z Kluczowymi Partnerami i Bancassurance.

Ukończyła wiele kursów, m.in. w zakresie oceny ryzyk majątkowych, obsługi klienta oraz w ramach Programu Rozwoju Talentów Allianz, w tym Building Business Acumen, negocjacje, przywództwo XXI wieku, TOP Menedżer.

(AM, źródło: PZU)