Marcin Nedwidek zatwierdzony przez KNF

0
381

Na odbywającym się 14 maja posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła powołanie Marcina Nedwidka na stanowisko prezesa zarządu, a także Jakuba Machnika na stanowisku członka zarządu obu spółek ubezpieczeniowych UNIQA w Polsce.

Marcin Nedwidek jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz MBA w London Business School. W UNIQA odpowiada też za detaliczny biznes ubezpieczeń majątkowych i na życie. Do AXA dołączył w 2018 roku. Pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora obszaru klienta indywidualnego w części majątkowej. Wcześniej związany był z The Boston Consulting Group, gdzie odpowiadał za rozwój praktyki ubezpieczeniowej BCG w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Pracował też dla innej międzynarodowej firmy konsultingowej oraz banku inwestycyjnego w Londynie. W 2020 roku zdobył tytuł Finansisty Roku przyznawany przez redakcję „Gazety Finansowej”.

Jakub Machnik ukończył kierunek finanse i bankowość na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada dyplom MBA programu Executive MBA University of Quebec i Szkoły Głównej Handlowej oraz uprawnienia biegłego rewidenta. Jest związany z sektorem ubezpieczeń od 1999 roku, a od 2003 roku pracuje w UNIQA. Przed objęciem funkcji w zarządzie spółek UNIQA (2018 r.), był m.in. dyrektorem Departamentu Finansowego. Brał udział w projektach wdrożeń systemów IT (zarówno ubezpieczeniowych, jak i ERP), projektach optymalizacyjnych dotyczących złożonych procesów biznesowych oraz operacyjnym wdrożeniu regulacji Solvency II. Karierę zawodową rozpoczynał w audycie instytucji finansowych firm Arthur Andersen i Ernst&Young. Jako członek zarządu odpowiada za finanse i ryzyko.

(AM, źródło: KNF, gu.com.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here