Marsh chce pomóc w odbudowie Ukrainy

0
393

Marsh McLennan zapowiedział współpracę z ukraińskim rządem, aby pomóc Ukrainie w uzyskaniu dostępu do globalnego rynku ubezpieczeń. W ramach wsparcia MMC będzie świadczyć usługi pro bono, których celem będzie zaprojektowanie i dostarczenie platformy danych o ryzyku, która pozwoli ubezpieczycielom z większą pewnością oceniać i ubezpieczać ryzyko wojenne w tym kraju.

Ogłoszenie współpracy jest następstwem niedawnej Międzynarodowej Konferencji Odbudowy Ukrainy 2023, zainaugurowanej przez premiera Wielkiej Brytanii Rishiego Sunaka. Ukraiński rząd zobowiązał się do udostępnienia szczegółowych informacji branży ubezpieczeniowej, aby umożliwić skuteczne i ukierunkowane modelowanie ryzyka w celu odbudowy rynku ubezpieczeń komercyjnych.

Działanie to pozwoli branży rozpocząć oferowanie komercyjnej ochrony ubezpieczeniowej, odblokowując tym samym kapitał inwestycyjny. Dostęp do niezbędnych danych ułatwi ubezpieczycielom rzetelną ocenę ryzyka i zwiększy ich gotowość do wejścia na rynek.

Marsh McLennan złożył rządom Ukrainy i państw G7 propozycję utworzenia poolu ubezpieczeniowego od ryzyka wojny. Projekt ten ma być wielonarodowym partnerstwem publiczno-prywatnym, opartym na istniejących poolach od ryzyka terroryzmu, które obecnie działają w kilku krajach G7.

– Zapowiedź ukraińskiego rządu wraz ze wsparciem rządu Wielkiej Brytanii są ważnymi krokami w kierunku wzmocnienia ukraińskiej gospodarki po trwającej i wyniszczającej wojnie. Nasze zaangażowanie w projekt opiera się na pracy, którą wykonaliśmy z Ukrainą w tym roku, dla lepszej oceny opcji ubezpieczenia od ryzyka wojny. Cieszę się, że wspólnie z narodem ukraińskim możemy działać na rzecz jak najszybszej odbudowy ich kraju – komentuje John Doyle, President and CEO of Marsh McLennan.

– Dostęp do globalnego rynku ubezpieczeń ma kluczowe znaczenie dla rozpoczęcia długiej drogi do ożywienia ukraińskiej gospodarki. Wsparcie ze strony Marsh McLennan jest istotnym krokiem w przyciągnięciu inwestycji potrzebnych do silnego wzrostu – dodaje Oleksandr Griban, wiceminister gospodarki Ukrainy.

(AM, źródło: Marsh)