Marsh, Lloyd’s i Ukraina ze wspólnym programem ubezpieczenia statków od ryzyka wojennego

0
191

Marsh poinformował 15 listopada, że wraz z Lloyd’s of London i ukraińskimi bankami państwowymi uruchomił program mający na celu obniżenie kosztów roszczeń z tytułu uszkodzeń statków i załóg przewożących zboże przez korytarz na Morzu Czarnym – podał Reuters.

Lloyd’s of London będzie gwarantem programu, który zapewnia ochronę przed ryzykiem wojennym w kadłubie na kwotę 50 milionów dolarów oraz ubezpieczenie na kwotę 50 mln dol. na każdy rejs.

Marsh poinformował w oświadczeniu, że Państwowy Bank Eksportowo-Importowy Ukrainy (Ukreximbank) i państwowy pożyczkodawca Ukrgasbank zapewnią akredytywy standby, każda potwierdzona zostanie przez niemiecki DZ Bank. Przedsięwzięcie jest wspierane przez Ministerstwo Gospodarki Ukrainy. Program ma również wsparcie rządu brytyjskiego, jak przekazał agencji Marcus Baker, globalny szef działu morskiego i towarowego Marsh.

– Wsparcie finansowe Ukrainy dla programu oznaczało, że ubezpieczyciele będą mogli pobierać za przejazd korytarzem niższe niż obecnie stawki, które są niezwykle wysokie – dodał.

(AM, źródło: Reuters)