Monika Spadło-Kolano zatwierdzona na stanowisku prezesa MetLife

0
1249

15 lutego Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Moniki Spadło-Kolano na stanowisko prezesa zarządu MetLife TUnŻiR.

Monika Spadło-Kolano została powołana na stanowisko prezesa zarządu MetLife TUnŻiR 9 października ubiegłego roku. Z ubezpieczycielem jest związana od 2001 r., kiedy to rozpoczęła pracę na stanowisku starszego specjalisty ds. reklamacji w należącym do grupy Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym. W 2007 roku przeniosła się do Departamentu Prawnego, w którym zapewniała obsługę prawną spółki życiowej, jak również PTE i TFI. W listopadzie 2012 r. objęła stanowisko dyrektora Departamentu Prawnego. Od 2014 r. w ramach struktury korporacyjnej nadzorowała również działania prawne spółek MetLife w Rosji, Grecji i na Ukrainie. W lipcu 2018 r. została powołana na prezesa zarządu i dyrektora generalnego MetLife na Ukrainie.

W trakcie swojej kariery Monika Spadło-Kolano brała czynny udział w pracach organizacji branżowych mających na celu rozwój polskiego rynku ubezpieczeń. W 2016 roku otrzymała odznakę PIU „Za zasługi dla ubezpieczeń”. Posiada tytuł magistra prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

(AM, źródło: KNF, gu.com.pl)