Nationale-Nederlanden apeluje o zabezpieczanie się na wypadek nowotworu

0
436

W obliczu rosnących statystyk dotyczących zachorowań na nowotwory w Polsce, Nationale-Nederlanden zachęca, aby zadbać o profilaktykę finansową i ubezpieczyć się na wypadek zachorowania na nowotwór.

– Jesteśmy świadomi, że dostęp do nowoczesnych terapii i szybka reakcja na diagnozę nowotworu są kluczowe dla skutecznego leczenia. Rozumiemy też, że diagnoza nowotworu nie dotyka tylko jednostki, ale wpływa na całe życie pacjenta i jego bliskich. Dlatego nasze ubezpieczenia obejmują kompleksowe wsparcie, od diagnostyki po leczenie, uwzględniając również opiekę psychologiczną i wsparcie dla rodziny. Chcemy, aby nasi klienci mieli pewność, że w każdym aspekcie tej trudnej podróży nie będą sami – mówi Joanna Walczuk, dyrektorka ds. produktów Nationale-Nederlanden.

Elastyczne opcje dostosowane do potrzeb różnych grup

W ramach ubezpieczeń grupowych pracodawcy mogą zapewnić swoim pracownikom ochronę onkologiczną. Takie ubezpieczenia grupowe często obejmują rozszerzone świadczenia i są dostępne na preferencyjnych warunkach, co jest szczególnie ważne w kontekście rosnących wyzwań związanych z opieką zdrowotną.

Z kolei ubezpieczenia indywidualne dają możliwość skonfigurowania ochrony według indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Pozwalają na wybór zakresu ochrony i świadczeń, oferując elastyczność i pewność, że w razie potrzeby dostępne będzie wsparcie na najwyższym poziomie.

– Ciężar diagnozy nowotworu nie sprowadza się jedynie do leczenia medycznego. W Nationale-Nederlanden rozumiemy to, dlatego nasze pakiety ubezpieczeń zawierają opcje assistance, które obejmują wsparcie w organizacji leczenia, transport medyczny, dostarczanie leków, a także pomoc psychologiczną dla pacjenta i jego rodziny. Wierzymy, że kompleksowa ochrona powinna zapewniać wsparcie na każdym etapie – od diagnozy po powrót do zdrowia –  komentuje Joanna Walczuk.

Dodatkowe możliwości w obliczu wyzwań

Ekspertka przypomina, że Nationale-Nederlanden oferuje dwa produkty, mające na celu wsparcie i ułatwienie procesu leczenia. Ubezpieczenie Dbamy Bez Granic zapewnia wsparcie i ochronę w przypadku konieczności leczenia za granicą, z sumą ubezpieczenia wynoszącą 2 miliony euro na łączne świadczenia. Z kolei Druga Opinia Medyczna umożliwia uzyskanie dodatkowej opinii specjalistycznej w przypadku diagnozy medycznej. Ubezpieczony może uzyskać dostęp do opinii medycznej zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)