Nationale-Nederlanden i ERGO Hestia wśród laureatów Top Employer Polska

0
551

Nationale-Nederlanden i ERGO Hestia ponownie znalazły się w gronie najlepszych pracodawców, otrzymując prestiżowy certyfikat Top Employers Polska. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które zapewniają przyjazne środowisko pracy i stale podnoszą standardy polityki personalnej.

– Jesteśmy dumni, że już po raz siódmy dołączamy do grona Top Pracodawców w Polsce i na świecie. Cieszymy się, że nasze praktyki tworzenia inspirującego środowiska pracy, dającego przestrzeń do rozwoju zostały docenione. Ta nagroda jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ ostatni rok był bardzo wymagający. Wspólnie z doradcami, pracownikami i całą kadrą menadżerską przygotowywaliśmy się do fuzji z dawną spółką MetLife. Intensywne prace nad integracją, a przy tym zarządzanie zmianą, transparentną komunikacją ukierunkowaną na potrzeby pracowników i współpracowników obu organizacji były niezwykle angażujące. Ta współpraca przyniosła wiele cennego doświadczenia i dużo satysfakcji, co można zaobserwować w wynikach naszego badania zaangażowania. Inwestowaliśmy również w różnorodność, inkluzywne miejsce pracy, dalszą transformację i digitalizację naszego biznesu oraz budowanie doświadczeń pracowników. Jako firma i marka od wielu lat także angażujemy się w temat zdrowia. W zeszłym roku w ramach kampanii z Rak’n’Roll wprowadziliśmy nowy benefit, Dzień na U, dając naszym pracownikom dodatkowy dzień wolny na badania profilaktyczne. Mówiąc o zaangażowaniu społecznym, jestem szczególnie dumna z naszych działań z zakresu wolontariatu. Zwłaszcza z roku, w którym tak intensywnie i z całego serca nieśliśmy wsparcie obywatelom Ukrainy – mówi Liwia Kwiecień, członkini zarządu ds. HR Nationale-Nederlanden. 

Z kolei ERGO Hestia znalazła się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce drugi rok z rzędu.

– Top Employer to niezwykle istotne potwierdzenie, że obrana przez nas strategia HR spełnia swoje zadania – komentuje Małgorzata Sztabińska, dyrektor Biura Doboru i Rozwoju Kadr ERGO Hestii. – Kładziemy nacisk na rozwiązania dla pracowników w takich obszarach, jak rozwój, well-being i budowanie relacji pomiędzy współpracownikami – dodaje.

ERGO Hestia szczególnie dobre wyniki otrzymała w obszarze Unite – obejmującym kwestie poczucia przynależności pracownika do organizacji. Wynik w tej kategorii wyraźnie przewyższał światową średnią.

– ERGO Hestia po raz drugi z rzędu zdobyła certyfikat i została uznana za Top Employer 2023. Tym samym dołączyła do grona ekskluzywnych firm, które budują swoją przewagę na rynku w oparciu o wyznawane wartości i szacunek dla pracownika. Tytuł Top Employer potwierdza wysoką jakość i zaawansowany stopień wdrożonych praktyk HR, poczynając od rekrutacji, przez onboarding, rozwój kariery, zarządzanie wynikami, technologię czy budowanie zaangażowania. Aby zdobyć certyfikat, organizacja musiała przejść przez globalny, czterostopniowy program zarządzany przez ściśle ustandaryzowany proces – podsumowuje Dorota Łubek, Regional Manager Poland & Eastern Europe Top Employers Institute.

Organizator konkursu Top Employer Institute w ramach tegorocznej edycji programu wyróżnił 2043 organizacje w 123 krajach. 75 z nich pochodzi z Polski. Aby otrzymać certyfikat, trzeba pozytywnie ukończyć audyt weryfikujący jakość wdrożonych praktyk z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Szczegółowa analiza obejmuje 6 kluczowych obszarów, takich jak: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność i integracja.

Badanie Top Employers organizowane jest przez Top Employers Institute, który docenia firmy zapewniające warunki pracy na najwyższym poziomie. Certyfikacja odbywa się poprzez szczegółowe badanie przez zewnętrznego audytora. Dzięki temu możliwa jest dokładna ocena zarówno warunków pracy, jak i sposobu zarządzania kapitałem ludzkim.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden, ERGO Hestia)