Artur Grześkowiak współzarządzającym Marsh w Europie Środkowo-Wschodniej

0
930

19 stycznia doszło do kilku ruchów kadrowych w europejskiej strukturze Marsh. Szefową Marsh Specialty Europe została Nilay Ozden. Z kolei Cristian Fugaciu i Artur Grześkowiak zostali mianowani współzarządzającymi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) ze skutkiem natychmiastowym.

Na nowym stanowisku Nilay Ozden będzie odpowiadać za dostarczanie usług Marsh Specialty klientom z branży lotniczej, kredytowej komercyjnej, energetycznej, budowlanej i lotniczej, FINPRO, z branży morskiej i towarowej oraz dla sektora private equity, fuzji i przejęć (PEMA) w Europie. Nilay Ozden dołączyła do zespołu Marsh w Turcji w 2001 r. i podczas swojej 22-letniej kariery w firmie brokerskiej zajmowała różne stanowiska. Przez ostatnie 10 lat kierowała dywizją FINPRO w Europie kontynentalnej. Będzie pracować w biurze w Londynie i podlegać Lucy Clarke, prezes Marsh Specialty and Global Placement, oraz Christosowi Adamantiadisowi, dyrektorowi generalnemu Marsh na Europę.

Z kolei Cristian Fugaciu i Artur Grześkowiak utrzymają swoje stanowiska dyrektorów generalnych Marsh w Rumunii oraz Polsce i będą pracować w biurach w Bukareszcie i Warszawie oraz podlegać Christosowi Adamantiadisowi.

Na nowych stanowiskach obaj będą odpowiedzialni za rozwój działalności Marsh w CEE, obejmującym 13 krajów: Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Węgry, Łotwę, Litwę, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację i Słowenię.

Cristian Fugaciu ma ponad 25-letnie doświadczenie w firmie Marsh i zajmował kilka stanowisk kierowniczych, w tym Head of Marsh’s Corporate Business w języku rumuńskim, zanim został mianowany CEO w 2002 roku. W 2013 roku przejął koordynację regionu CEE Southern a w 2018 r. – Central CEE.

Artur Grześkowiak rozpoczął karierę w 1997 r. Zanim w 2016 r. dołączył do Marsh Polska jako CEO, pracował w firmach maklerskich. W ostatnim czasie przejął koordynację Regionu Północnego Europy Środkowo-Wschodniej.

– Cieszę się, że mogę powitać Nilay na czele globalnego zespołu Marsh Specialty. Jej wkład jako szefowej FINPRO w Europie był wyjątkowy i jestem przekonana, że wniesie taką samą energię i poświęcenie do przywództwa Marsh Specialty Europe. Gratulacje dla Nilay, Cristiana i Artura, którzy dołożą wszelkich starań, aby zapewnić naszym klientom wyjątkowe wyniki i obsługę – powiedziała Lucy Clarke.

– Cristian, Artur i Nilay to doświadczeni liderzy oddani wspieraniu klientów Marsh w zarządzaniu ryzykiem w złożonym środowisku biznesowym. Nie mogę się doczekać współpracy z nimi i zespołem zarządzającym w Europie, aby pomóc naszym klientom, współpracownikom i społecznościom przejść przez ten niepewny i pełen wyzwań czas – dodał Christos Adamantiadis.

(AM, źródło: xprimm.com)