Nationale-Nederlanden partnerem projektu „Technologie kontra COVID-19”

0
432

W obliczu rozprzestrzeniającego się koronawirusa organizatorzy programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE powołali specjalny projekt: „Technologie kontra COVID-19”, którego celem jest wypracowanie rozwiązań dla sektora medycznego. Jego partnerem jest Nationale-Nederlanden.

Inicjatywa skupia się na start-upach uczestniczących w MIT Enterprise Forum CEE. Celem jest wyłonienie tych, które opracowały narzędzia odpowiadające na bieżące potrzeby sektora medycznego w walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Kluczowym elementem wyboru są rozwiązania w pełni gotowe do wdrożenia oraz umożliwiające cyfryzację systemu opieki zdrowotnej.

– Sytuacja w Polsce rozwija się dynamicznie. Dlatego potrzebujemy produktów, które można od zaraz wprowadzić na rynek. Wśród wybranych firm znalazły się Telemedi.co oraz StethoMe, z którymi realizowaliśmy projekty pilotażowe, oraz Neuroforma będąca obecnie pod opieką naszych ekspertów. Wierzymy, że technologie każdej z nich są w stanie realnie wspomóc zarówno pacjentów, jak i lekarzy – mówi Urszula Gołaszewska-Kroenke z Nationale-Nederlanden.

Polskie start-upy zaproponowały szereg cyfrowych rozwiązań, które mają za zadanie odciążyć tradycyjną medycynę. Wsparcie pacjentów przez konsultacje lekarskie online, zdalne przeprowadzenie badania osłuchowego stetoskopem, rehabilitacja przez internet czy wirtualna rozmowa z chatbotem, który posiada aktualne informacje z Ministerstwa Zdrowia, to tylko niektóre z przedstawionych usprawnień. W praktyce oznacza to, że część usług zostanie zrobotyzowana i przeniesiona do domów pacjentów.

– Chcemy aktywnie wspierać nasze otoczenie w tej trudnej sytuacji. Nowe technologie mogą okazać się dużym wsparciem w obecnej rzeczywistości. Nasi klienci w ramach usługi assistance mogą skorzystać z już uproszczonej prediagnostyki w kierunku wystąpienia ryzyka zakażenia wirusem oraz z telekonsultacji lekarskiej. Liczymy, że nowe systemy opracowane w ramach MIT Enterprise Forum CEE ułatwią Polakom dostęp do opieki zdrowotnej i będą pomocnym narzędziem dla lekarzy w ich codziennej pracy – dodaje ekspertka.

(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)